Liebster Blog Award #2

27 stycznia


Do Liebster Blog Award zaprosiła mnie Paulina z bloga Volusequat. Dziękuję bardzo i już na wstępie chciałabym zaznaczyć, że miałam nadzieję na szybkie przebrnięcie przez Jej pytania a okazało się, ze wymagają one abym trochę zastanowiła się nad odpowiedziami :) To świetnie, mam nadzieję, że dzięki temu ten tag stał się bardziej interesujący.


1.Jak zaczęła się Twoja historia z blogowaniem?
Wszystko zaczęło się od Instagrama. Jak byłam młodsza kilkakrotnie robiłam podejścia do blogowania ale nigdy nic z tego nie wychodziło, może to i dobrze ;)

2.Jakie książki lubisz? I dlaczego :)
Nie ograniczam się. Czytam wszystko co w jakimś stopniu mnie zainteresuje. Od młodzieżówek po kryminały. Unikam horrorów - przez kilka dni boję się chodzić wieczorem po domu ;)

3.Czy wierzysz w to,że marzenia się spełniają?
Powiedziałabym raczej, że marzenia się spełnia. Jeśli czegoś bardzo pragniemy możemy to osiągnąć - w to wierzę.

4.Co sądzisz o osobach,które okaleczają swoje ciało?
To przykre. Jest mi ich żal, ale nie ze względu na samookaleczanie a samotność i bezradność, które muszą odczuwać. Nie wiem co kieruje tymi ludźmi, mogę się jedynie domyślać i wysnuwać wnioski. W każdym razie nie rozumiem i uważam to za głupotę. 

5.Co robisz kiedy jesteś smutna/smutny?
Najprawdopodobniej płaczę. Jestem beksą :) Włączam smutny film, płaczliwą playlistę i pogrążam się w smutku. Mało tego, podkręcam się jeszcze bardziej i wymyślam coraz to gorsze scenariusze problemu. :D Dawno nie byłam smutna, ale jeśli się zdarza robię wszystko by być jeszcze bardziej smutną.

6.Zastanawiałaś/Zastanawiałeś się dlaczego nasz świat jest pełen nienawiści i zazdrości? Co o tym sądzisz?
Nie zastanawiałam się nad tym, choć niewątpliwie tak jest. Może ludzie boją się podjąć działanie ze względu na wizję porażki, a kiedy ktoś inny osiąga to, o czym sami marzą pojawia się zazdrość i nienawiść... 

7.Masz jakieś swoje wyjątkowe zainteresowania,hobby?
Raczej nic wyjątkowego. Oprócz książek i fotografowania ich bardzo kręci mnie psychologia. Interesuje się też procesem wychowania,

8.Z jakim zwierzęciem się utożsamiasz?
Nie wiem, z kotem (?) Lubię kiedy się mnie mizia, hehe :D

9.Ile czasu spędzasz na internecie i dlaczego? Czy uważasz,że jest to potrzebne do życia?
Za dużo. Jak nie przy komputerze to w telefonie. Co chwila sprawdzam pocztę i instagram. Nie wyobrażam sobie nie mieć włączonego przesyłania danych, muszę być na bieżąco. Czy jest potrzebny do życia? Na pewno nie, ludzie tyle lat żyli bez Internetu, więc gdyby go nie było nadal byśmy żyli. Jest jednak przydatny i fajnie, że jest :)

10.Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z dzieciństwa i dlaczego?
Mam ich tak wiele, że ciężko wybrać jedno, miałam cudowne dzieciństwo. Cieszę się, że urodziłam się w czasach, kiedy dzieci wychodziły na dwór i bawiły się przez cały dzień poza domem, że nie było smartfonów, tabletów a telewizję oglądało się tylko wtedy kiedy rodzice pozwolili. Może ktoś mi zarzuci konserwatyzm, ale kiedy siedmioletnia dziewczynka, którą mam przyjemność się opiekować, jadąc na wycieczkę szkolną z dumą w głosie mówi, że nie potrzebuje brać ze sobą zabawek, bo teraz każdy siedzi w telefonie i nikogo nie obchodzą maskotki, to jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie posiadając w jej wieku telefonu, telewizora, laptopa i tabletu w swoim pokoju nie byłam o nic biedniejsza - wręcz przeciwnie.

11.Kim chciałbyś zostać w przyszłości?
Jedno, zaraz po "co tam?" z najbardziej znienawidzonych przeze mnie pytań ;) Nie lubię smuć planów i wybiegać daleko w przyszłość. 

12.Co sądzisz o moim blogu? Powinnam coś zmienić,dodać,usunąć?
Bardzo mi się podoba, lubię taką przejrzystość i prostotę :) 

Moje pytania są trochę mniej ambitne niż Pauliny ;) Wymyślanie ich jest znacznie trudniejsze niż odpowiadanie!
1.  3 książki, które polecisz każdemu bez wyjątku?
2. Jaka jest Twoja ulubiona pora roku i dlaczego?
3. Czym się zajmujesz? (szkoła/studia/praca)
4. Opisz swój wymarzony urlop/wakacje.
5. Co cenisz u innych?
6. Jaki jest Twój ulubiony portal społecznościowy i dlaczego?
7. Bez czego nie wyobrażasz sobie udanego dnia?
8. Czy masz zwierzaka? Jeśli tak jakiego, jeśli nie - czy chciałabyś mieć?
9. Opisz siebie jednym słowem.
10. Najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłaś w życiu;)
11. Czy jest coś, czego żałujesz?

Do zabawy zapraszam :
Anię z bloga Piżama w koty,
Anę z bloga Czytam z pasją
oraz Anię z bloga Skryta książka

Same Anny! Jeśli któraś z Was ma na imię Anna, nie została przeze mnie nominowana a chciałabym odpowiedzieć na pytania to serdecznie zapraszam :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.