WYNIKI: KONKURS - ROZDANIE!


Zwlekałam trochę z ogłoszeniem tego rozdania, ale już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. W związku z tym, że liczba obserwatorów na blogu przekroczyła magiczny próg 100 osób, a właściwie jest już Was tutaj 122, chciałabym podziękować i obdarować chociaż jedną osobę drobnym upominkiem. 

Regulamin:
1. Organizatorem i sponsorem konkursu jestem ja - Miłka Awgul.
2. Konkurs przeznaczony jest dla obserwatorów bloga/mojego konta Google +.
3. Rozdanie trwa od 22.02.2016  roku do 07.03.2016 roku do godziny 23:59.
4. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 8.03.2016 roku.
5. Nagrodą w konkursie jest wybrany przez zwycięzce egzemplarz książki + niespodzianka.
6. Wygrywa autor komentarza, którego treść spodoba mi się najbardziej
7. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. Jeśli w ciągu 3 dni nie dostanę odpowiedzi, dokonam wyboru innego zwycięzcy.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.Jeśli ktoś miałby ochotę udostępnić baner na swoim blogu bądź Instagramie, proszę bardzo - oto on. :)


Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w rozdaniu?
Odpowiedzieć na pytanie: Idealny zestaw dla książkoholika to?
+ tytuł książki, którą chciałbyś/chciałabyś dostać
+ adres e-mail
+ obserwuję bloga jako...


Zapraszam!


Dziękuję Wszystkim za zgłoszenia. Jesteście niesamowici! Wasza kreatywność nie zna granic :) Organizowanie konkursów zawsze wiąże się z obowiązkiem wyboru. To najcięższe zadanie dla organizatora. Niemniej jednak, decyzje podjęłam, zwycięzcę wybrałam a oto i jej praca:Krótki przewodnik po Niezbędniku Książkoholika.
Poniższy Niezbędnik powstał w czasach panowania koczowniczego plemienia Sumerów. Już wtedy jasne było, co gatunkowi określanemu mianem „książkoholików” do życia najbardziej potrzebne. I nie są to bynajmniej, pragnę zaznaczyć, rzeczy, które mieć można lub niekoniecznie – to elementy nieodłączne: czerpanie wiedzy z woluminów, oddawanie się błogiemu zaczytaniu bez nich nie ma większego znaczenia, to prawdziwy Niezbędnik i tego, kto sprzeciwi się nakazom przez niego wydanych, czeka sroga kara.

Na pierwszym miejscu, idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, znajduje się oczywiście niepoślednia powieść – tego punktu więc tłumaczyć nie trzeba: książka była, jest i będzie najważniejszym elementem artefaktu mocy czytelnika. Na kolejnym miejscu uplasowała się nijaka Kapsuła Czasu. Machina niezwykle komfortowa i przytulna, która oprócz umilania lektury służy do przenoszenia osoby między światami: Rzeczywistym i Odległym. W przerwach warto uzupełnić swój organizm w potrzebne płyny: Eliksir Szczęścia cieszy się tu niezwykłą popularnością, ze względu na smak, który zmienia się wraz z osobą go konsumującą. Notatki z podróży to rzecz ważna: niejednokrotnie znajduje się dzienniki, pamiętniki czy skromne zapiski, które pozwoliły zbadać nam świat odległy. Zwierzęta pomrukiwaniem przesyłają pozytywne wibracje, ogrzewają, poprawiają samopoczucie, będąc przy tym najlepszym towarzyszem podróży. Czy to nie wspaniałe istoty? Szóste miejsce to Lampa Oświecenia, która niejednego natchnęła dobrym konceptem i oświeciła w odpowiednim momencie. Każdy podróżnik potrzebuje strawy i to nie byle jakiej! Przed wyprawą koniecznie zaopatrz się w słodkie ciasteczka i torty, które idealnie komponują się z Eliksirem Szczęścia. Wiem, że często nie ma się czasu na przekąszenie – podróż wciąga, uzależnia, czas mija, a w dodatku jesteś wiecznie zajęty? Owiń się Pelerynką Niewidką, która daje 100% intymności. Spożyj posiłek, płacz na losem bohatera, który zginął, lub po prostu – ogrzej się. Dla zaawansowanych istnieje również opcja Fabryki Ciepła, która zagwarantuje Ci ciepło w najzimniejsze noce, tylko pamiętaj! – ogień przekłuwa uwagę nieproszonych gości. W pewnym momencie nadejdzie też moment wrócenia do Świata Rzeczywistego, oderwania się, niestety, od Odległych Światów, wysiadka z Kapsuły Czasu. Aby wylądować bezpiecznie i później wrócić w odpowiednim momencie nie zapomnij o Pamiętaczu Stron!
Zaczytanej podróży!

Autorką Krótkiego przewodnika po Niezbędniku Książkoholika a co za tym idzie zwyciężczynią konkursu jest: Natalia P!
Gratuluję, świetna robota! <3

Komentarze

 1. Według mnie niezbędnik czytelnika, czyli rzeczy które powinien mieć ZAWSZE przy sobie to:
  * dobra książka w kieszonkowym wydaniu, na wypadek nudy
  * gdyby nie było warunków do czytania przydałaby się malusieńka lampeczka przyczepiana do okładki od @ książkawmieście (muszę ją zdobyć jak tylko będzie dostępna...)
  * no i żeby się nie zgubić to jakaś urocza zakładka ( najlepiej DIY)
  Czasami przydałyby się też zatyczki do uszów. Znacie ten problem?;D
  ____________________________________
  Chciałabym dostać książkę ,,Wszystkie jasne miejsca"
  E-mail: milenanowa2@gmail.com
  Obserwuję jako Milka_chockolate💜

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie niezbędnik czytelnika, czyli rzeczy które powinien mieć ZAWSZE przy sobie to:
  * dobra książka w kieszonkowym wydaniu, na wypadek nudy
  * gdyby nie było warunków do czytania przydałaby się malusieńka lampeczka przyczepiana do okładki od @ książkawmieście (muszę ją zdobyć jak tylko będzie dostępna...)
  * no i żeby się nie zgubić to jakaś urocza zakładka ( najlepiej DIY)
  Czasami przydałyby się też zatyczki do uszów. Znacie ten problem?;D
  ____________________________________
  Chciałabym dostać książkę ,,Wszystkie jasne miejsca"
  E-mail: milenanowa2@gmail.com
  Obserwuję jako Milka_chockolate💜

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie biorę, udziału, ale życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealnym zestawem dla książkoholika to moim zdaniem łożko, kocyk, ciepłe kakao, no i wiadomo- mega wciągająca książka, z którą nie będziesz mógł się rozstać! :)
  + tytuł książki, którą chciałbyś/chciałabyś dostać: 'Zniszcz ten dziennik. Kreatywna destrukcja'
  + adres e-mail: weronikalug@gmail.com
  + obserwuję bloga jako: Weronika -

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealny zestaw książkoholika, to jak dla mnie książka + łono natury. Świetnie czyta się książkę na świeżym powietrzu z dala od miastowego zgiełku.
  +tytuł książki: Magonia
  +adres e-mail: fk.blogrecenzencki@o2.pl
  +obserwuję bloga jako: SilverMoon
  I gratuluję wspaniałego wyniku! <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję wyniku, jestem pewna, że grono obserwatorów będzie się szybko powiększać :*

  Idealny zestaw dla książkoholika?
  * ulubiona książka + 4 inne, najlepiej każda z innego gatunku, o różnej ilości stron, bo nigdy nie wiadomo w jakim akurat będziemy humorze i na przeczytanie jakiej książki będziemy mieli ochotę, no i ile będziemy mieli czasu na czytanie.
  * do tego gorąca czekolada, herbatka z cytryną i miodem lub cappuccino, opcjonalnie kawa, chociaż ja osobiście jej nie piję (ciepły napój może okazać się pomocny przy czytaniu mrożącego krew w żyłach kryminału ;))
  * do tego można się pokusić o coś słodkiego, np czekoladę Milkę, którą osobiście uwielbiam *.* ale to tylko w wypadku kiedy już nie mamy jej w postaci płynnej, bo wiadomo co za dużo to nie zdrowo
  * przydałby się też ciepły kocyk (jestem strasznym zmarzluchem, więc zawsze kiedy czytam w domu, czytam pod kocem, a poza tym nasze kubki z ciepłym napojem niestety nie są bez dna, a szkoda :D)
  * zapas zakładek indeksujących do zaznaczania ciekawych/zabawnych/wzruszających/jakichkolwiek cytatów
  * zakładka
  * no i oczywiście święty spokój, żeby można było bez reszty oddać się lekturze i całkowicie utonąć w świecie, który zaserwował nam autor ;)

  tytuł książki: "Wszystkie jasne miejsca"
  adres e-mail: mratageorge@gmail.com (tak, mRAta, nie mARta, wszyscy zawsze mają z tym problem, dlatemu wyjaśniam)
  obserwuję bloga jako: Marta George

  OdpowiedzUsuń
 10. W skład niezbędnika dla książkoholika wchodzi:
  • przyjaciel jakim jest książka (oczywiście najpotrzebniejsza rzecz)
  • zakładka (po to żeby nie zgubić strony i nie zaginąć rogów kartek)
  •karteczki indeksujące ( do zaznaczenia jakichś fajnych cytatów)
  • kubek gorącej herbaty lub czekolady
  • wieczór lub noc ( dla mnie najlepsza pora, ponieważ nikt mi nie przeszkadza, panuje w domu "grobowa" cisza i można całkowicie utonąć w lekturze)
  • i najważniejsza rzecz jaką jest łóżko i lampeczka
  •ewentualnie jeszcze jakaś spokojna muzyka 🎶 🎵 🎵 🎶
  ------------------------------
  Chciałabym książkę pod tytułem "Opposition", którą napisała Jennifer L. Armentrout. Obserwuję bloga jako Monia Misztela. Adres e-mail: Adula76y@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Cóż, według mnie wcale najważniejsza nie jest książka, lecz czas na jej przeczytanie. Od tego wszystko się zaczyna.
  Dopiero na kolejnym miejscu postawię coś do czytania. Nie ważne książka papierowa czy ebook. Może być też audiobook, ale wtedy mówimy o słuchaniu, nie czytaniu. Nie ważne, jakiego gatunku będzie to powieść. Każdy czyta to, co lubi.
  Na miejscu trzecim uważam, że powinny znaleźć się osoby, z którymi możemy dzielić pasję czytania. Siostra? Mama? Brat? Przyjaciółka? Osoba poznana przez internet? Wszyscy będą idealni! Ważne, by czytali i rozmawiali o tym! :)
  Nie uważam, żeby miejsce, w którym czytamy ani to, co ze sobą w nim mamy, było ważne. Wiadomo, z ciepłym cappuccino, czekoladą przy boku jest o wiele przyjemniej, ale bez tego też da się czytać. Nie wpływa to na treść książki ani naszą opinię. Inaczej jest z rozmową z inną osobą. Jej poglądy mogą zmienić nasze nastawienie do danego bohatera i odbiór pewnych wydarzeń. :)

  Bardzo chciałabym dostać "Panikę" - Lauren Oliver. <3
  Mój mail to kingadobrowolska99@wp.pl, a bloga obserwuję jako Kinga Dobrowolska. :)
  Serdecznie pozdrawiam! :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim niezbędnikiem jest kocyk miękki jak puch w odcieniu fioletu, ponieważ zawsze mi zimno. Zakładka "sowa", którą wykonałam z siostrzenicą, wprowadza mnie w dobry nastrój. Kubek kawy na stoliczku i suszone śliwki, które nie brudzą mi rąk, a są przepyszne, na wypadek gdybym zgłodniała. Poduszka w jeże, by było wygdnie, a poza tym strasznie ją lubię i mam ją od dziecka. Przydaja się, przy każdym czytaniu, koszyk odprężenia z dozą wyobraźni.

  Marzę o książce " straceni" Jacka Ketchuma
  Obserwuję jako Natalia Elżbieta
  E-mail: goral.nat@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Idealny zestaw książkoholika? To czas, to magia, która nigdy nie znika. To dobra kawa pobudzająca neurony. To fajny książkowy prezent - zwykle trafiony. Czasem to herbatka z cytryną w mroźne wieczory, a czasem kanapka, by przegnać głodowe zmory - w czytanej lekturze bowiem się zatracasz, w innym świecie jesteś i z niego już nie wracasz. Książkoholikowi również niezbędne są: ciepły kocyk oraz rozjaśniony nocną lampką kąt. Każdy z nas bowiem wie, że najlepiej nocą czyta się. Kiedy cisza jest dokoła, kiedy nikt nas z kuchni już nie woła. Kiedy zaczynamy słyszeć swoje myśli, kiedy mamy nadzieję, że po dobrej lekturze coś pięknego nam się przyśni! :)
  To moje niezbędniki!


  Pragnę otrzymać książkę "Motyl" autorstwa Lisy Genovy.
  Obserwuję jako: Turkusowa Sowa
  E-mail: turkusowasowa01@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. W konkursie na pewno wezmę udział, ale mam pytanko. W jakim programie zrobiłaś ten napis na zdjęciu? Nigdzie nie mogę tak zrobić, a widzę, że dużo osób wie jak :c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robiłam w Photoshopie. Trochę łatwiejszy jest Gimp, chociaż osobiście nie znoszę tego programu. Można nałożyć napisy w każdym prostym programie np. PhotoScape. Bardzo lubię i polecam :)

   Usuń
 15. Idealny zestaw dla książkoholika? To proste! :D
  Po pierwsze cudowna książka, która przeniesie go w świat inny od rzeczywistości, porwie i nie będzie chciała po dobroci wypuścić. Oczywiście na drugim miejscu jest zakładeczka, bo przecież czymś fajnym zawsze warto założyć stronę gdy trzeba przerwać lekturę choć na chwilę. Obowiązkowo herbata, kawa, kakao lub gorąca czekolada i do tego coś słodkiego jako przekąska. W zimniejsze wieczory ciepłe, długie skarpety i obowiązkowo kocyk.

  "Porwana Pieśniarka" - Danielle L. Jensen
  E mail: justynamajcher@interia.pl
  Obserwuję jako: Just yśka

  OdpowiedzUsuń
 16. Chyba każdy książkoholik ma swój własny idealny zestaw. W skład mojego wchodzą: łóżko/kanapa/fotel, bo choć to niezdrowe dla oczu, to lubię się wygodnie umościć, poduszka, ciepły kocyk, koniecznie jakiś napój, kakao, kawa lub herbata. Lubię podczas czytania coś przekąsić, najlepiej jakiś słodyczek, także nie odmówię ciasteczek bądź żelek :> Oczywiście zakładka, najlepiej ładnie komponująca się z okładką oraz naklejeczki, zakładki indeksujące (jak kto woli) do zaznaczania cytatów. Podczas czytania muszę mieć przy sobie również notatnik i ołówek, do zapisywania swoich przemyśleń, no i oczywiście KSIĄŻKĘ, ale to nie byle jaką, najlepiej o średniej grubości i zniewalającej fabule. Wtedy mogę żyć, nie umierać! :D
  ________________________________________________
  Chciałabym dostać “Kasację” Remigiusza Mroza :)
  E-mail: alexxxisqu@gmail.com
  Obserwuję bloga pod nickiem Alex S.

  OdpowiedzUsuń
 17. Idealny zestaw książkoholika?
  *Oczywiście czas!
  *Książka, którą chcemy przeczytać,
  *Ciepła herbata lub kakao,
  *Kominek, oczywiście rozpalony,
  *Wygodny fotel
  *Cieplutki kocyk
  Dla mnie ten zestaw jest idealny.Gratuluje 100 obserwatorów i życzę kolejnych 100 :)

  __________________________________________________________
  Chciałabym dostać "Linia serc" Rainbow Rowell
  E-mail: kinga.kozlowska07130@gmail.com
  Obserwuję bloga pod nickiem Altum

  OdpowiedzUsuń
 18. Wydaje mi się, że my książkoholicy mamy miliony pomysłów na czytanie książek, a na dodatek potrafimy odnaleźć się w każdej sytuacji! Jesteśmy jak ci odkrywcy, któży odnajdą się w lażdej sytuacji. Bo przecież można czytać wszedzie: w domu, w ogrodzie, na statku, w poczekalni, w kawiarni. Jednak takim idealnym zestawem książkoholika jest:
  * zakładka - trzeba zaznaczyć miejsce, w którym skończyliśmy książkową przygodę (poza tym dla mnie zakładką może być wszystko - ususzony liść, kawałek kartki,paragon...)
  * karteczki (mam na myśli te takie kolorowe samoprzylepne, chyba indeksowe) ostatnio mam taki nawyk, że muszę, porostu muszę zaznaczyć jakiś fragment albo cytat czytanej książki
  Ale jeśli jesteśmy w domu to koniecznie trzeba mieć:
  ~ kawa, herbata albo poprostu coś do picia, bo jak jest picie to jest i...
  ~ jedzonko! (Coś do zajęcia ust, by przez cały czas nie wydawać ochów i achów przy świetnej akcji, czy pikantnym romansie)
  ~ jakieś wydodne miejsce, dla każdego coś innego - ja potrafie czytać wszędzie, na łóżku, fotelu, w kuchni, w salonie, na podłodze...
  ~ kocyk (to jest świetny wynalazek, który umila czytanie - po to ewnie został stworzony 😂)
  ~ lampka jeśli jest ciemno
  ~ to chyba już koniec...
  ~wiem! taka mała karteczka, którą można zawiesić na drzwiach z informacją by nie przeszkadzać książkoholikowi w jego potrzebnym do życia czytaniu!


  Chiałabym dostać "Kamień i sól" Victoria Scott

  Obserwuje jako Karolina Ś.

  Email czarnolica.22@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Moim zdaniem do idealnego zestawu każdego książkocholika należą następujące rzeczy:
  -rozum-byśmy mogli zrozumieć każdą książkę.
  -wyobraźnia-która pozwoli nam wyobrazić sobie każdy szczegół książki, nawet ten najdrobniejszy przez co czujemy tak jakbyśmy byli częścią książki a może nawet jednym z jej bohaterów.Przeniesie nas w inne miejsce niż to w którym znajdujemy się czytając [uwielbiam to uczucie ].
  -serce i wrażliwość- bez których nie odczuwalibyśmy wszystkich emocji i nie bylibyśmy z książką tak emocjonalnie związani.
  -ulubione miejsce w którym możemy się wyluzować i zasiąść do lektury .
  -najukochańsza książka bez której nie potrafimy normalnie funkcjonować.
  -dla tych co lubią czytać w spokoju bez hałasów idealna będzie cisza, natomiast tym którzy lubią hałas polecam założyć słuchawki na uszy i puścić swoją ulubiona pleyliste.
  -idealna atmosfera
  -światło które pozwoli nam czytać w nocy może to być np mała lampka
  -coś czym można by zaznaczyć miejsce w którym kończymy lekturę np:zakładka
  -coś ciepłego do picia
  -ulubiony sweter lub kocyk gdy jest nam zimno.
  -przynajmniej chwila czasu.
  -przyjaciele lub znajomi którzy dzielą naszą pasje.Są nam oni potrzebni po to abyśmy mogli z kimś się podzielić wrażeniami po przeczytaniu danego dzieła oraz zapytać co oni o nim sądzą.
  ----------------------------------------------------------------------------------

  Chciałabym bardzo z całego serca otrzymać trzecią część serii After "Ocal mnie" pani Anny Todd.

  Obserwuje jako ewali11111

  E-mail: ewali@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy można przesłać pracę na maila? - tej formy tu nie wkleję :(

  OdpowiedzUsuń
 22. Idealny zestaw dla książkoholika ? :D Jak dla mnie każdy zestaw z książką jest idealny <3
  Ale jeśli miałabym to sprecyzować to idealnym zestawem byłoby:
  Ja + moje łóżko + książka + dobra herbata + ciepły koc + i On leżący obok i również czytający <3
  Uważam, że nie ma nic lepszego niż rozsiąść się w swoim wygodnym łóżku z jakąś dobrą książką i chwila spokoju tak żeby móc całej oddać się wybranej lekturze :D Wiem,że prawie wszystkie to wyżej wymienione przykłady są banalne ale niestety jest mały wyjątek.. Mój facet nie czyta książek :(. Dlatego, żebym mój zestaw był idealnym musiałabym przekonać go, że książki są wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu i idealnym sposobem na chwile zapomnienia i przeniesieniem się w całkiem inny świat taki, który sami sobie stworzymy w naszej głowie!


  + tytuł książki, którą chciałbym dostać: Anna Todd 'After. Ocal mnie'
  + adres e-mail: nela195@wp.pl
  + obserwuję bloga jako ksiazkoholiczka92

  OdpowiedzUsuń
 23. Idealny zestaw książkoholika:
  - oczywiście książka
  - zakładka do książki albo cokolwiek czym można zaznaczyć stronę. Zaginaniu rogów mówię stanowcze nie.
  - łóżko lub inne miejsce , w którym lubimy czytać
  - mięciusia poduszka, żeby było nam wygodnie
  - kocyk - przecież nie chcemy zmarznąć (może oprócz lata)
  - jeśli lubimy to kubek gorącego kakaa lub herbaty
  - dobrze by było mieć jeszcze specjalną lampkę do czytania wieczorami i w nocy
  - wyciszony telefon, komputer wyłączony, żeby nic nas nie rozpraszało (domowników z domu też najlepiej wygonić :) ), ewentualnie w tle może lecieć cicha, przyjemna muzyka

  I to chyba wszystko ;)
  + Wybieram książkę: ,,Toxic" Rachel van Dyken
  + wiktoria.122@o2.pl
  + obserwuje jako Wiktoria S

  OdpowiedzUsuń
 24. Hmmm... niezbędnik książkoholika? Proszę bardzo, oto on:
  -zacznijmy od książek, co oczywiste ;) Najlepiej całe góry, najlepiej we współpracy z Dorianem Havilliardem, który okaże się pomocny i zaszczyci nas takimi stosami jak Celaenę
  - po drugie... dwa tajne układy ^^
  *pierwszy z greckimi bogami oraz Luksjanami, koniecznie zapewnijmy sobie odpowiednią pogodę. Wiadomo, że przy smutnych chwilach przyda się deszcz, broń Apollo, aby słońce świeciło nam bezczelnie w twarz mimo wszechogarniającej, bezdennej otchłani rozpaczy, do której wpadlismy. Kilka błyskawic do budowania napięcia też by się przydało :P
  *znajomości z Nocnymi Łowcami, niech zadbają o to, by nikt nie przeszkadzał nam w czytaniu, taka osobista straż ;) Demony czy koleżanki, lepiej żeby się nie zbliżali!
  - magiczny kamień jako światło, bo wiadomo, że przy niektórych książkach zarywa się noc ^^
  - różdżka z Pokątnej, aby w każdym momencie można było przyacciować sobie kolejne kakao/ew. kawę, według preferencji. No bo wyobrażacie sobie czytać kulminacyjny moment w książce, a wam własnie go zabrakło?!? Nikt o zdrowych zmysłach nie oderwie się w takiej chwili od lektury, a kakaa jak nie było, tak nie ma, więc różdżka to konieczność ;)
  - Daemona Blacka, Jace'a *noniechbędzieże* Waylanda lub każdego innego książkowego przystojniaka, jako wygodnej poduszki ^^
  - musi być też gotowa opcja na dzień, w którym będziemy woleli czytać na zewnątrz, bo cóż to za niesamowite uczucie czytanie na świeżym powietrzu! Dlatego przydałby się bilet do Rivendell, by w tamtej pięknej scenerii rozkoszować się lekturą :)
  - no i na koniec mały pakt z diabłem albo kimkolwiek innym, w wyniku którego otrzymujemy duuuużo czasu... na czytanie książek oczywiście! :D
  Łooo matko, wyobraziłam to sobie... <3 - stanowczo muszę skompletować mój niezbędnik :)

  + chciałabym książkę: Onyks Jennifer L. Armentrout
  + mail: kingamoch@gmail.com
  + obserwuję jako Kinga Mochocka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesli można zmienić książkę to Porwana piesniarka.

   Usuń
 25. JAK UCZYNIĆ KSIĄŻKOHOLIKA SZCZĘŚLIWYM?
  Chodzi po tym świecie grupa ludzi wyjątkowych. Ludzi, którzy uwielbiają książki. Kochają je czytać, wąchać, macać... Ludzie Ci nazywani są (i sami siebie rówież tak nazywają) książkoholikami. Są rzeczy mogące uczynić książkoholika szczęśliwym, a oto kilka z nich.
  Czego potrzebuje książkoholik?
  1. Czas. Tyle książek do przeczytania, wciąż mało czasu, odwieczny problem. Każdemu książkowemu maniakowi przyda się więc garść dodatkowych godzin w ciągu dnia.
  2. Regał. Nie, kilka regałów. Nie. Pokój służący za biblioteczkę. Dwa pokoje? Cały dom? Odwieczny problem numer 2 - wciąż dochodzą nowe książki, a nie ma ich gdzie trzymać! Domek dla książek to byłoby coś!
  3. Zakładki. To może już nie jest odwieczny problem, bo dla niektórych to nic takiego wetknąć w książkę byle jaki świstek papieru, naszyjnik, but... Aleee, miło jest mieć śliczną kolekcję różnorakich zakładek!
  4. Oświetlenie. Zwłaszcza w jesienno-zimowym okresie, lub po prostu wtedy, gdy ktoś dużo czyta w nocy. Przyda się lampka dająca naturalne, nie drażniące oczu światło.
  5. Karteczki indeksujące, by móc na bieżąco zaznaczać urzekające fragmenty.

  + chcę dostać "Cud chłopak" Palacio R.J
  + mail: kozlowskakinga@op.pl
  + obserwuję jako: Kingauka

  OdpowiedzUsuń
 26. Dla mnie idealnym zestawem do czytania jest sama przyjemność z lektury, herbata oraz świadomość, że najlepszy przyjaciel, osoba, którą kochamy, również czyta tą samą książkę. Wtedy można się wymieniać uwagami, spostrzeżeniami, śmiechem i smutkiem. Czytanie powieści z kimś, na kim nam zależy jest czymś cudownym. Nie pogardziłabym również piękną, oryginalą powieścią i zakładką do kompletu.
  *
  + chcę otrzymać: "Tak słodko..." Tammary Webber
  + e-mail: mamusialska@gmail.com
  + obserwuję jako Marta Yves

  OdpowiedzUsuń
 27. Idealny zestaw książkoholika:
  1. Coś płynnego. Najlepiej kawa i najlepiej w dzbanku/termosie/wiadrze, żeby nie trzeba było wstawać co chwilę, aby zrobić kolejną. Ewentualnie, kiedy książkoholik czyta wieczorem, zamiast kawy – herbata. Albo jeszcze lepiej: kakao.
  2. Coś słodkiego. Najlepiej tabliczka czekolady – bo nikt nie mówił, że przyjemności nie można łączyć. :>
  3. Coś miękkiego. Żeby było wygodnie i komfortowo w czasie czytania. Bo jak nie jest miękko pod pupą, to zaraz człowiek zaczyna się wiercić, kręcić, wszystko boli, denerwuje i nie da się skupić na czytaniu. :<
  4. Poza tym w zestawie powinny znaleźć się:
  - przede wszystkim książka – a jeśli ma to być idealny zestaw, to dobra książka, po której książkoholik nie będzie mógł się pozbierać/zapomnieć o niej/będzie się nią zachwycał wszędzie i każdemu o niej mówił
  - cisza – najlepiej brak włączonego telewizora, szczekającego psa u sąsiadów, tupiących piętro wyżej dzieci albo wrzeszczących tuż pod oknem; jeśli najcichsza wersja ciszy jest dla książkoholika nieosiągalna, to chociaż cicha, relaksująca muzyka/melodia, taka, by zagłuszyć szmery, ale aby nie rozproszyć
  - opcjonalnie chusteczki – nie wiadomo, czy akurat nie trafi się na wyciskacz łez
  - opcjonalnie koc – dla największych zmarźlaków, których nawet poczynania Grey'a i Any nie rozgrzeją
  - opcjonalnie dostęp do internetu, zwłaszcza blogosfery, youtube'a, instagrama i snapchata (niepotrzebne skreślić)
  - opcjonalnie mama/tata/chłopak/dziewczyna/brat/siostra/babcia/dziadek – żeby nakarmić, kiedy książkoholik straci poczucie rzeczywistości i przeniesie się do książkowego świata, a także żeby po raz n-ty powiedział, że już grubo po północy, a rano trzeba iść do szkoły/pracy/na wykłady.
  Z takim zestawem można spokojnie czytać. :>

  książka: "Złodziejka książek", Markus Zusak (wybranie jednej spośród miliona jest takie trudne ;<)
  cicercumcaulee@gmail.com
  obserwuję bloga jako Bohaterka Realna
  Baner: http://bohater-fikcyjny.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Książka - ale to oczywiste
  2. Przegryzki- mogą być talarki
  3.Płyny- w zależności od pory dnia lub nocy ;) rano kawa, później woda,woda,woda a wieczorem winko...czerwone...wytrawne :)
  4. skarpety - nie ma nic gorszego niż zimne stopy
  5.kanapa,łóżko ewentualnie dywanik na podłodze.
  6.Cisza i spokój! - czyt. tatuś zabrał dzieciaki i szybko nie wrócą

  Więcej mi nie potrzeba do czytelniczego szczęścia.
  książka "Awaria małżeńska"-Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
  obserwuję jako posredniczkaa
  e-mail posredniczkaaa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Mnie tam do czytania wiele nie potrzeba,
  żadnych fajerwerków ani gwiazdki z nieba.
  Chętnie za to przyjmę czasu ze dwa wory,
  wiadro odporności- żeby nie być chorym.
  Ciszą i spokojem także nie pogardzę
  i ciepłym kocykiem, bo czasami marznę.
  Do tego skarpety- ukochane lisy,
  czasem lubię także napić się melisy.
  I jakieś znaczniki, i zakładkę sowę,
  no i najważniejsze- by mieć wolną głowę.
  Podstawą, że jasna, jest dobra lektura,
  do której od razu aż chce się dać nura! :)
  Obserwuję jako Paula G
  E-mail: swallow12@o2.pl
  Marzy mi się "Obsydian" Jennifer L. Armentrout

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Etykiety

.kobiece .podsumowanie A.J. Finn Abbi Glines Adam Christopher Adam Kay Adrian Bednarek Agata Czykierda - Grabowska Agata Przybyłek Agnieszka Lis Alek Rogoziński Alex Marwood Alex Michaelides Alice Clayton Alice Feeney Alison Noel Andrew Mayne Aneta Jadowska Anna Bellon Anna Ekberg Anna Ficner-Ogonowska Anna Kańtoch Anna McPartlin Anna Niedbał Anna Todd Artur Chmielewski Bartosz Szczygielski Belinda Bauer Bonnie Kistler Bonnie Smith Whitehouse Brittainy C. Cherry Brittainy C.Cherry Brodi Ashton C.L. Tylor Camilla Läckberg Cara Hunter Caroline Kepnes Carolyn Egan Carolyne Faulkner Charlaine Harris Chloe Esposito Chris McGeorge Christine Feret-Fleury Claire King Colleen Hoover Corinne Sweet Cynthia D'Aprix Sweeney Cynthia Hand Dani Rabaiotti Daniel Nyari Dolores Redondo dr Richard Shepherd Elaine DePricne Elisa Albert Emma Farrarons Erica Spindler Erin Hunter Erwin Thoma Eva Pohler Fiona Barton Francis Duncan Fuminori Nakamura Gabriela Gargaś Gilly Macmillan Girl Online Glenda Millard Gwenda Bond Helen Russell Holly Ringland J. Sterling J.P. Monninger Jacek Dehnel Jakub Ćwiek Janice Y.K. Lee Jem Lester Jenna Evans Welch Jennifer L. Armentrout Jennifer L.Armentrout Jenny Han Jessica Khoury Jill McGrow Joanna Szarańska Jodi Meadows Joe Sugg John Corey Whaley Jojo Moyes Jolene Hart Jonh Anderws Jorge Cham & Daniel Whiteson Josh Malerman JP Delaney K.A Tucker Karen Dionne Karolina Wilczyńska Katarzyna Michalak Katarzyna Misiołek Kate Atkinson Katherine Webb Kayhryn Croft Keith Stuart Kelly Barnhill Kendall Ryan Kim Hlden Kim Holden Kimberly McCreight Kiran Millwood Hargrave Layla Wheldon Leisa Rayven Liebster Blog Award Linda Geddes Linia serc Lisa De Jong Lisa Hågensen Lorena Franco Louise Jensen Louise O'Neill Lucy Vine Mads Peder Nordbo Maeve Haran Magda Stachula Magdalena Witkiewicz Maggie Stiefvater Maja Lunde Marcin Wójcik Marie Benedict Markus Zusak Marta Guzowska Mary Beth Keane Maybe Someday Megan Miranda Meik Wiking Mia Sheridan Michaela DePrince Michał Gaszyński Michele Campbell Michelle Falkoff Michelle Frances Miranda Kenneally Natalia Sońska Natasza Socha Neil deGrasse Tyson Neil Gaiman Nicholas Sparks Nick Caruso Nicolas Sparks Paola Capriolo Paul Grossman Paula Hawkins Paulo Coelho Peternelle van Arsdale Philip Roth Piotr Wilkowiecki R.J.Palacio Rainbow Rowell rebecca Donovan Regina Brett Remigiusz Mróz Renata Chaczko S. R. Masters Sally Thorne Sandra Orzelska Sarah J. Maas Sarah Vaughan Saroo Brierley Shaun Bythell Stephanie Perkins Stuart Turton Susan Dennard Susan Mallery Sylwia Trojanowska Tammara Webber Tana French Tarryn Fisher Terry Brooks Tony Trixi Von Bulow Ule Hansen Valérie Tasso Wojciech Czusz Yann Martel Zbigniew Zborowski Zoe Sugg
Copyright © Maw reads