Nowości w biblioteczce luty ❤

27 lutego

Moja biblioteczka w tym miesiącu została bardzo hojnie obdarowana. Jej półki uginają się pod ciężarem książek, nie ma już miejsca na nowe a ona wciąż nie ma dość :) Chyba mamy ze sobą coś wspólnego, bo i mnie ciągle mało. W lutym pojawiło się u mnie piętnaście nowych pozycji. To  był udany miesiąc!


Jako pierwsze dotarło do mnie zamówienie z aros.pl. Kupiłam sobie sześć książek, niektóre chodziły mi po głowie już do jakiegoś czasu, a inne były świeżą zachcianką. Jeśli pamiętacie Chcę przeczytać TOP 6 ze stycznia, to możecie zauważyć, iż 3 z nich znalazły się właśnie w tym zestawieniu, 

1. Awaria małżeńska - Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Książka okazała się świetna! Spędziłam przy niej bardzo miło czas, uśmiałam się do łez. Będę ją polecać każdej kobiecie. Kilka słów na jej temat znajdziecie TUTAJ
2. Aż do DNA - Renata Chaczko
Byłam bardzo ciekawa tej pozycji. Chwyciłam za nią niemal od razu przez co moje rozczarowanie było dużo większe. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej - zapraszam TU.
3. Diabli nadali - Olga Rudnicka
Ta przyjemność jeszcze przede mną :) Wiele dobrego słyszałam o twórczości autorki. Cieszę się, że ta pozycja znajduje się na mojej półce.
4. Przewieszenie - Remigiusz Mróz
Czy ja muszę jakkolwiek komentować ten wybór? Nie sięgnęłam jeszcze po kontynuację serii o komisarzu Forście z jednego powodu... Nadal nie mogę przeboleć tego, co wydarzyło się na końcu Ekspozycji. Jestem ciekawa dalszych poczynań Forsta a jednocześnie boję się kolejnego ciosu, wymierzonego przez pana Mroza w kierunku czytelników.
5. Linia serc - Rainbow Rowell
Linia serc czekana swoją kolej równie cierpliwie jak dwie poprzednie pozycje. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że będzie kolejną lekturą po jaką sięgnę.
6. Tak krucho - Tammara Webber 
Wybrałam tę książkę, bo wypadało kontynuować rozpoczętą serię. Nie byłam do niej przekonana, jednak ostatecznie cieszę się, że znalazła się w moich rękach. Więcej o niej dowiecie się TUTAJ.

7. Dzieci gniewu - Paul Grossman
W lutym, dzięki uprzejmości wydawnictwa Sine Qua Non, dotarła do mnie również ta wstrząsająca książka. Jestem pod ogromnym wrażeniem charakterów, jakie stworzył autor i do dziś krzywo patrzę na każdą kiełbasę ;) Jeśli macie ochotę przeczytać nieco więcej na jej temat zapraszam TUTAJ.

8. Igrzyska śmierci - Suzanne Collins
Tak, tak dobrze widzicie. W końcu zdecydowałam się na kupno Igrzysk śmierci! Wybrałam egzemplarz używany, jest jednak w dobrym stanie co bardzo mnie cieszy. Nie dotarłam jeszcze do momentu w moim życiu, kiedy jestem gotowa na lekturę tej książki, ale jestem pewna, że ten czas w końcu nastanie ;)

9. Szkoła latania - Sylwia Trojanowska
Za Szkołę latania jeszcze raz dziękuję autorce oraz wydawnictwu Videograf.  Jestem zauroczona tą powieścią. Nie mogłam oderwać się od jej lektury. Spędziłam z bohaterami książki kilka wspaniałych godzin. Po więcej zapraszam TUTAJ.

10. W krainie kolibrów - Sofia Caspari
Recenzja TUTAJ
11. W krainie srebrnej rzeki - Sofia Caspari
Recenzja TUTAJ
12. W krainie wodospadów - Sofia Caspari
Całą Serię argentyńską otrzymałam od wydawnictwa Otwartego. Jestem niewypowiedzenie wdzięczna za wysłanie mnie w podróż po dziewiętnastowiecznej Argentynie. Uwielbiam te książki. Są niesamowicie prawdziwe, bohaterowie zostają w sercu na bardzo długo, a klimat w jakim prowadzona jest fabuła chwyta za serce. Tego nie da się opowiedzieć, trzeba przeżyć na własnej skórze.

13. Kamerdyner - Wil Haygood
Nigdy nie planowałam kupna tej książki, była dokładana do Zanim się pojawiłeś, więc chcąc nie chcąc znalazłam się w jej posiadaniu.
14. Zanim się pojawiłeś - Jojo Moyes
Jestem dumna z tego zakupu. Jak wiecie, bądź nie wiecie, Zanim się pojawiłeś jest obecnie nie do kupienia. Jej cena na allegro to około 60zł. Kiedy znalazłam na allegro aukcję, na której ktoś wystawił te trzy książki za 20zł, nie myślałam ani chwili. Czekam na moment, kiedy będę mogła zapoznać się z kolejną książką autorki, cieszę się, że Zanim się pojawiłeś czeka już u mnie na swoją kolej.
15. Niech w końcu coś się wydarzy - Trixi von Bülow
To ta druga, wspomniana wyżej książka, znajdująca się w zestawie z Zanim się pojawiłeś. Nie słyszałam o niej nigdy wcześniej ale z przyjemnością kiedyś po nią sięgnę :)

Tak prezentuje się moja piętnastka. Sama sobie powtarzam, żeby ograniczyć kupowanie książek, bo tych nieprzeczytanych mam naprawdę sporo. Mam nadzieję, że przynajmniej w marcu uda mi się wytrwać w postanowieniu ;)
Jakie są Wasze zdobycze książkowe z lutego? Jesteście zadowoleni z nowości, które pojawiły się na Waszych półkach? :)
Obsługiwane przez usługę Blogger.