Obsesja - Jennifer L. Armentrout


Gdy Serena słuchała opowieści przyjaciółki o mężczyznach świecących jak żarówki, najzwyczajniej w świecie nie mogła w to uwierzyć. Kto by uwierzył? Dopiero gdy zostaje świadkiem nieprawdopodobnego zabójstwa zaczyna rozumieć Mel. Dziewczyna znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej jedynym ratunkiem jest trzymanie się blisko bezlitosnego zabójcy, który z polecenia Departamentu Obrony ma ją chronić. Sprawy szybko przybierają nieoczekiwany obrót. Hunter złamie wszelkie zasady aby ochronić Serenę.

Obsesja jest połączeniem świata z Serii Lux z historią dla dorosłych. Fajnie, że Armentrout posłuchała swoich czytelników i pokusiła się o napisanie kolejnej książki o kosmitach. To takie erotyczne paranormal romance. Autorka opisała sceny łóżkowe bardzo obrazowo ale nie są przesadnie podkoloryzowane ani zbyt wulgarne. Sami bohaterowie mają mocne charaktery. W szczególności Hunter, który jest aroganckim, pewnym siebie, zabójczo przystojnym dupkiem. No cóż, z jakiegoś powodu, my dziewczyny lubimy takich facetów. Serena, na całe szczęście, nie jest kolejną ciepłą kluchą. Dziewczyna potrafi postawić na swoim, nie jest płaczliwą panienką, których mam w ostatnim czasie po dziurki w nosie, ma niewyparzoną buzię i da się ją lubić! Wygląda na to, że temat został wyczerpany, nie zanosi się na kontynuację a szkoda - chętnie wróciłabym do Huntera i Sereny.

Akcja rozgrywa się w czasie równoległym do czwartego tomu serii Lux - Origin. Autorka bardzo sprytnie skrzyżowała drogi Huntera i Deaomna. Fabuła natomiast jest zupełnie odrębna, można czytać Obsesję bez obaw o zaspojlerowanie sobie czegokolwiek z poprzednich książek. Hunter jest Arumianinem, moim zdaniem to idealny pomysł. Nie dubluje nam to Deamona i możemy poznać postawę tego gorszego kosmity od podszewki. Ale czy ten gorszy faktycznie jest taki zły? Tego dowiecie się tylko sięgając po tę pozycję.

Przyznaję, że pokładałam olbrzymie nadzieje w tej książce i chociaż z początku trochę się nudziłam to fabuła rozwinęła się w bardzo fajny sposób i nawet nie wiem kiedy przewróciłam ostatnią kartkę. Polecam Obsesję wszystkim tęskniącym za kosmicznymi klimatami i tym, którzy chcieliby się dopiero z nimi zaznajomić. Jeśli nie przeszkadza Wam szczypta wulgaryzmów, nie przerażają Was sceny łóżkowe i lubicie fantastyczne klimaty Obsesja będzie dla Was idealna.
Obsługiwane przez usługę Blogger.