Pięć ulubionych postaci z książek


Mogłoby się wydawać, że wybranie pięciu absolutnie ulubionych postaci z książek jest prostym zadaniem, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Spędziłam nad tym więcej czasu niż przewidywałam. Spróbujcie sami! :) A w czasie, kiedy będziecie zastanawiać się na swoimi ulubieńcami sprawdźcie, kto znalazł się na mojej liście :)

1. Hermiona Granger - zaczynamy od podstaw. Musiała pojawić się tu chociaż jedna postać z Harrego Pottera. Dlaczego Hermiona? Nie wiem. Na początku jej nie lubiłam. Była za bardzo przemądrzała a ja zwyczajnie nie lubię takich ludzi. Jednak z czasem spodobała mi się jej zaradność i pomysłowość ale też to, że potrafiła dogryźć chłopakom (mam na mysli Harrego i Rona) tak, że poszło im w pięty.

2. Anna Weinbrenner - to świeża postać w gronie moich ulubionych. Jedna z bohaterek Sagi argentyńskiej, którą wciąż i wciąż się zachwycam. Anna jest odważną i dzielną kobietą. Na przekór przeciwnościom losu prze do przodu i robi to, co uważa za słuszne. Kieruje się zdrowym rozsądkiem i dzięki ciężkiej pracy osiąga sukces. To taka kobieta, którą warto poznać i brać z niej przykład.

3. Chyłka & Zordon - nie mogę rozdzielić tego duetu. Nie wyobrażam sobie ich oddzielnie, więc co Mróz złączył, niech zostanie połączone. Kocham tych dwoje w akcji, kocham ich przepychanki słowne i to napięcie między nimi, które powoduje u mnie zatrzymanie pracy serca. Tęsknię i wyczekuję Rewizji! Oby coś się poruszyło.

4. Pani Irenka - jeśli czytaliście serię Alibi na szczęście Anny Ficner-Ogonowskiej to z pewnością wiecie o kim mówię. Pani Irenka kojarzy mi się z domem, takim przytulnym ukochanym, ciepłym. Chciałoby się czasami, kiedy mamy problem i sobie z nim kompletnie nie radzimy, znaleźć się w domku pani Irenki, wypić gorącą herbatę z malinami przygotowaną właśnie przez nią. Odpocząć i posłuchać co ta mądra kobieta ma do powiedzenia. Jest skarbnicą życiowych porad i jedną z tych osób, do których chce się wracać choćby w myślach.

5. Tyrion Lannister - to jedna z moich absolutnie ukochanych postaci z Gry o tron. Jest zabawny, dobry i kochany mimo, że pochodzi z najgorszej z możliwych rodzin. Jest takim promyczkiem, na którego rozdział czekałam najbardziej. Jestem zakochana z okładce filmowych Uczty dla wron !<3

Jakie są Wasze ulubione postacie z książek? Piszcie w komentarzach swoje typy, chętnie poczytam. Dajcie znać co sądzicie o moich wyborach, znacie tych, o których wspomniałam? Darzycie ich sympatią czy wręcz przeciwnie? :) 
Obsługiwane przez usługę Blogger.