Gadżety książkowe: tojkowe zakładki ❤


Na polskim rynku niewiele jest miejsc i osób, które zajmują się projektowaniem oraz sprzedawaniem zakładek do książek. Mam tu oczywiście na myśli zakładki tematyczne, utrzymane w jednym stylu, niepowtarzalne. Nie te zwykłe papierowe - tych mamy na pęczki, jednak nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy chcieli. Możecie się domyślić jaka była moja radość, kiedy pod koniec zeszłego roku na Instagramie trafiłam do tojko! :) Julia, bo tak na imię ma twórczyni tych cudeniek, które za chwilkę Wam pokażę, rysuje i sprzedaje swoje małe działa sztuki w formie zakładek - cudownych, uroczych , jedynych w swoim rodzaju umilaczy czytania. Jeśli jeszcze nie znacie tojko, jeśli jeszcze nie zauroczyły Was jej prace - jestem pewna, że za chwilę to się stanie. Każdy, nie przesadzam, każdy z Was znajdzie coś dla siebie wśród zakładek, które tworzy Julia.Zacznijmy od podstaw!
Podstawą tojkowych zakładek są przeurocze, prześliczne dziewczynki. Każda z nich jest inna i każda zmaga się z innym uzależnieniem :) Mamy tu Książkoholiczkę, Herbatoholiczkę a także Kawoholiczkę. Możemy dobrać odpowiednia -holiczkę do swoich potrzeb. W moim posiadaniu znalazły się te dwie, które widzicie na zdjęciach wyżej, opisują mnie idealnie :D
Po drugie primo!
Równie charakterystyczną formą zakładki są dziewczynki z typowymi dla książkoholików cytatami, hasłami wymyślonymi przez miłośników książek. U mnie gości Kobieta czytająca, żadnej książki się nie boi! Kto się zgadza? :) W sklepiku u Julii znajdziecie też zakładki dla osób czytających do późnych godzin nocnych - Wcale nie czytałam książki do czwartej nad ranem! Możliwości jest wiele a to dopiero początek!


Absolutny HIT!
Zakładki z postaciami z Harrego to najlepsze, co Julia mogła stworzyć dla nas - fanów Julii i Harrego! <3 Cudowne ilustracje naszych ulubionych bohaterów w tojkowym stylu - ja jestem zachwycona! Do tej pory powstali Harry i Ron oraz Severus Snape. Do towarzystwa pojawiły się Hermiona oraz Luna, a dla fanów tej drugiej strony mocy w sklepiku dostępny jest Malfoy! O uszy mi się obiło (możecie śledzić Julię na snapchacie, aby być na bieżąco z nowościami - tojko), że w przyszłości powstanie także Hagrid i Bellatrix.


W innym klimacie
Dla tych, którzy wolą coś innego, niż postacie dziewczynek czy też Harrego wybór jest równie szeroki. Na pierwszym zdjęciu u góry możecie zobaczyć zakładkę, która mnie kojarzy się z wiosną i dlatego trafiła w moje łapki. Jest równie urocza jak pozostałe, chociaż utrzymana w nieco innym stylu. Nie mogę się na nią napatrzeć <3 Niżej z kolei, widzicie moje pierwsze tojkowe zakładki. Zestaw trzech świątecznych rysunków udało mi się kupić zaraz przed Wigilią - to od nich zaczęła się moja miłość do tych małych dzieł sztuki. W sklepiku znajdziecie zakładki z pięknymi pejzażami o różnych kształtach i wielkościach. A dla fanów zwierzątek - właśnie pojawiły się nowe zakładki - rozkładający na łopatki wieloryb oraz przeuroczy szop - zwierzątek z czasem będzie więcej! :)


A gdyby tego było mało... 
...Julia realizuje indywidualne zamówienia! Wyobraźcie sobie: wszystko, o czym zamarzycie może znaleźć się między stronami Waszej książki :) Oczywiście w granicach rozsądku! :) Takie indywidualne prace (i nie tylko) możecie pooglądać na Instagramie Julii (@tojkoo). To, co zamówicie indywidualnie jest tylko Wasze i możecie być pewni, że nikt więcej nie bezie miał identycznej zakładki. Mój indywidualny projekt wygląda tak ;) (zdjęcie powyżej).


Na dokładkę 
Do każdego zamówienia wkradają się takie małe dziewczynki, które bardzo chcą pojawić się na zdjęciu w towarzystwie Waszych biblioteczek! Na odwrocie przedstawiona jest krótka instrukacja postępowania z taką calineczką. Jeśli opublikujecie jej zdjęcie na swoim Instagramie oraz oznaczycie je odpowiednim hashtagiem - dołączycie do książkowej armii małych, tojkowych dziewczynek! <3

Podsumowując


Julia jest cudowną osobą i niesamowicie zdolną artystką. Widać, że w każdą z prac wkłada mnóstwo serca i wykonuje ją naprawdę starannie. Każdy kolejny wzór zachwyca dopracowaniem, starannością i estetyką. Każdy szczegół do siebie pasuje, każda kreseczka i kropeczka jest dokładnie przemyślana. Zwróćcie uwagę na takie szczególiki jak na przykład małe zwierzątko przemycone w niemal każdym projekcie - dodaje to jeszcze więcej uroku. Zakładki wykonane są bardzo solidnie - nic się nie psuje, nie rozkleja, wszystko jest tak, jak być powinno. Stosunek ceny do jakości jest idealnie zrównoważony. Zakładki posłużą Wam przez baardo długi czas i pozostaną w idealnym stanie - jeśli tylko będziecie używać ich zgodnie z przeznaczeniem :D Julia bardzo dokładnie pakuje swoje prace na czas wysyłki. Nie ma mowy aby po drodze z zamówieniem coś się stało. 

Julia od czasu do czasu organizuje losowania na swoim Instagramie. Można zupełnie za darmo otrzymać wybraną przez Nią zakładkę. Poza tym, często pyta swoich obserwatorów jakie postacie chcieliby zobaczyć następnym razem. Bierze pod uwagę większość propozycji i tworzy nowe wzory specjalnie dla Nas, To bardzo ważne i bardzo mi się podoba, że utrzymuje tak dobre relacje z potencjalnymi klientami. 

Mówiąc w skrócie: wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Polecam Wam serdecznie zapoznać się z pracami Julii, jeśli jeszcze ich nie znacie. Polecam zaopatrzyć się w przynajmniej jedną tojkową zakładkę - są cudowne, cudowne, cudowne! Jedyne w swoim rodzaju i do tego rysowane własnoręcznie przez Julię! <3 Może już macie któreś z tych cudeniek u siebie w domu? :) Pochwalcie się w komentarzach, który wzór wybraliście, jestem bardzo ciekawa :)

Gdzie możecie kupić te cuda i gdzie znajdziecie Julię?
sklepik | facebook | instagram | snapchat: tojko
Obsługiwane przez usługę Blogger.