Bunkrów Nie Ma - TonySą książki tak dobre, że nie można się od niech oderwać i kończy się je w jeden dzień. Są też takie, których w ogóle nie chce się kończyć i odwleka się tę chwilę w nieskończoność. Tak właśnie wygląda moja relacja z "Bunkrów nie ma" Tonego.

Zacznę od tego, że czytam bloga autora od dłuższego czasu i bardzo lubię tam zaglądać. Dlaczego? Bo mnie bawi. Co tu dużo pisać, czarny humor, i wyszukane porównania towarzyszą mi od zawsze - mój tata to król różnego rodzaju zabawnych powiedzonek z baardzo ciężkim poczuciem humoru, które nie każdy jest w stanie zrozumieć. Poza tym, niewiele jest rzeczy, które mogą mnie zgorszyć, w związku z czym seks, alkohol i narkotyki nie burzą mojego światopoglądu. 

Jeśli o używkach wszelkiego rodzaju mowa - tego Wam tu dostatek. Tony pisząc o miejscach, które odwiedził skupia się na społecznym, towarzyskim i rozrywkowym aspekcie swoich wypraw. Jeśli oczekujecie opisów malowniczych krajobrazów Azji czy Afryki, możecie być pewni, iż ich tu nie znajdziecie. Autor ma swój styl, który albo Wam się spodoba, albo go znienawidzicie. Teksty są kontrowersyjne i autentyczne. Bez cenzury, bez ograniczeń z trafiającymi w punkt porównaniami i ogromną dawką czarnego humoru, który rozkłada na łopatki. Niejednokrotnie śmiałam się w głos, niejednokrotnie historie rozbawiały mnie tak bardzo, że musiałam przeczytać je każdej osobie, która akurat stanęła mi na drodze. Najbardziej ucierpiał mój chłopak, teraz sam podczytuje wybrane fragmenty. Jako drugi w kolejce ustawił się tata.

Bunkrów Nie Ma nie jest lekturą dla wszystkich. Mówię to ja i przyznaje sam Tony. To pozycja dla osób z dystansem do siebie i do świata, dla których seks, narkotyki i alkohol nie są tematem tabu. To książka dla tych, którzy nie lubią nudy i banalności. Napisana jest bardzo prostym językiem, w tekście często występują wulgaryzmy, ale nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej. Dzięki temu poszczególne historie wydają się bardziej autentyczne. Pojawiają się błędy stylistyczne a składnia nie zawsze jest poprawna, co niestety wielu czytelnikom może  uprzykrzyć czytanie. Przyznam, że mnie nie przeszkadzało, ale przeczytałam znaczną część tekstów Tony'ego na blogu, więc chyba jestem przyzwyczajona.

Nie jest to książka do pochłonięcia na raz. Próby mogą skończyć się porażką lub zrażeniem do tekstu. Wiem, próbowałam :) To jest właśnie różnica między książką a blogiem i skutek mojej pazerności... :D Koniec końców, zwalniając tempo i dawkując sobie przyjemność osiągnęłam wymarzony efekt. Trzy historie dziennie, gwarantowały mi ubaw w różnych porach dnia i nie zanudziły mnie na śmierć swoją monotematycznością, bo nie oszukujmy się, większość z nich opiera się na seksie i imprezach.

Natomiast jeśli chodzi o samą książkę jako przedmiot - jestem pod wrażeniem jej wykonania. Prezentuje się bardzo dobrze, jest solidnie sklejona - przyznam, że obawiałam się latających kartek, bo pozycja jest gruba i ciężka. Dlaczego o tym wspominam? Bo autor wydał książkę bez współpracy z żadnym wydawnictwem.  I ja to podziwiam, i chwalę, i jest super!

Kiedy słyszę książka podróżnicza  myślę: nuda! Nigdy nie przepadałam za tego typu literaturą i śmiem twierdzić, iż część z Was także woli trzymać się od niej z daleka. Zupełnie odwrotnie mają się sprawy jeśli chodzi o Bunkrów nie ma. Ta książka przyciąga mnie jak magnes i szczerze mówiąc, bardziej zachęca mnie do wypraw niż każda inna pozycja podróżnicza. Przed zakupem książki polecam sprawdzić bloga Tony'ego, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania, bo tak jak napisałam wcześniej, nie wszystkim taka forma się spodoba.


Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Tony'emu.

Wiem, wiem! Recenzja Bunkrów Nie Ma miała pojawić się w sobotę. Miałam małe problemy z planowaniem publikacji, o czym dowiedziałam się dopiero dzisiaj. Po czym okazało się, iż ręcznie również nie mogę wstawić żadnej nowej notki... W każdym razie już wszytko gra, mam nadzieję, że taka historia więcej mi się nie przydarzy :) Przepraszam!

Etykiety

.kobiece .podsumowanie A.J. Finn Abbi Glines Adam Christopher Adam Kay Adrian Bednarek Agata Czykierda - Grabowska Agata Przybyłek Agnieszka Lis Alek Rogoziński Alex Marwood Alex Michaelides Alice Clayton Alice Feeney Alison Noel Andrew Mayne Aneta Jadowska Anna Bellon Anna Ekberg Anna Ficner-Ogonowska Anna Kańtoch Anna McPartlin Anna Niedbał Anna Todd Artur Chmielewski Bartosz Szczygielski Belinda Bauer Bonnie Kistler Bonnie Smith Whitehouse Brittainy C. Cherry Brittainy C.Cherry Brodi Ashton C.L. Tylor Camilla Läckberg Cara Hunter Caroline Kepnes Carolyn Egan Carolyne Faulkner Charlaine Harris Chloe Esposito Chris McGeorge Christine Feret-Fleury Claire King Colleen Hoover Corinne Sweet Cynthia D'Aprix Sweeney Cynthia Hand Dani Rabaiotti Daniel Nyari Dolores Redondo dr Richard Shepherd Elaine DePricne Elisa Albert Emma Farrarons Erica Spindler Erin Hunter Erwin Thoma Eva Pohler Fiona Barton Francis Duncan Fuminori Nakamura Gabriela Gargaś Gilly Macmillan Girl Online Glenda Millard Gwenda Bond Helen Russell Holly Ringland J. Sterling J.P. Monninger Jacek Dehnel Jakub Ćwiek Janice Y.K. Lee Jem Lester Jenna Evans Welch Jennifer L. Armentrout Jennifer L.Armentrout Jenny Han Jessica Khoury Jill McGrow Joanna Szarańska Jodi Meadows Joe Sugg John Corey Whaley Jojo Moyes Jolene Hart Jonh Anderws Jorge Cham & Daniel Whiteson Josh Malerman JP Delaney K.A Tucker Karen Dionne Karolina Wilczyńska Katarzyna Michalak Katarzyna Misiołek Kate Atkinson Katherine Webb Kayhryn Croft Keith Stuart Kelly Barnhill Kendall Ryan Kim Hlden Kim Holden Kimberly McCreight Kiran Millwood Hargrave Layla Wheldon Leisa Rayven Liebster Blog Award Linda Geddes Linia serc Lisa De Jong Lisa Hågensen Lorena Franco Louise Jensen Louise O'Neill Lucy Vine Mads Peder Nordbo Maeve Haran Magda Stachula Magdalena Witkiewicz Maggie Stiefvater Maja Lunde Marcin Wójcik Marie Benedict Markus Zusak Marta Guzowska Mary Beth Keane Maybe Someday Megan Miranda Meik Wiking Mia Sheridan Michaela DePrince Michał Gaszyński Michele Campbell Michelle Falkoff Michelle Frances Miranda Kenneally Natalia Sońska Natasza Socha Neil deGrasse Tyson Neil Gaiman Nicholas Sparks Nick Caruso Nicolas Sparks Paola Capriolo Paul Grossman Paula Hawkins Paulo Coelho Peternelle van Arsdale Philip Roth Piotr Wilkowiecki R.J.Palacio Rainbow Rowell rebecca Donovan Regina Brett Remigiusz Mróz Renata Chaczko S. R. Masters Sally Thorne Sandra Orzelska Sarah J. Maas Sarah Vaughan Saroo Brierley Shaun Bythell Stephanie Perkins Stuart Turton Susan Dennard Susan Mallery Sylwia Trojanowska Tammara Webber Tana French Tarryn Fisher Terry Brooks Tony Trixi Von Bulow Ule Hansen Valérie Tasso Wojciech Czusz Yann Martel Zbigniew Zborowski Zoe Sugg
Copyright © Maw reads