Wybierz mnie - Abbi GlinesLow pragnie miłości i poczucia bezpieczeństwa. Nie ma domu, swój świat mieści w jednej małej walizce. Jedyne, co jej zostało, to młodzieńcza przyjaźń z Cage'm, który czuje do niej coś więcej. Może w przyszłości Low zostanie jego żoną?
Marcus czerpie z życia pełnymi garściami. Jednak kryzys w małżeństwie rodziców zmusza go do powrotu ze studiów. Wynajmuje pokój w mieszkaniu Cage’a, w którym często nocuje… Low. Gdy widzi ją po raz pierwszy, całkowicie traci dla niej głowę. I to z wzajemnością!. Jednak nieoczekiwana informacja załamuje ich świat…
Marcus czy Cage – kogo wybierze Low?
Każdy kolejny tom serii Sea Breeze przedstawia perypetie bohaterów, którzy pojawili się gdzie s poprzednich częściach. Tym razem lepiej poznamy Marcusa. Chłopak wraca do rodzinnego miasta, gdzie postanawia zamieszkać z Cage'm, największym podrywaczem w okolicy. Tam też poznaje Low, która często zjawia się w mieszkaniu i zostaje na noc. Low od zawsze przyjaźni się z Cage'm. Tak naprawdę tylko on jest dla niej wsparciem i tylko na niego może liczyć. A na dodatek Cage jest przekonany, ze pewnego dnia poślubi Low. Który z nich wygra walkę o serce dziewczyny?

Sięgając po książki z serii Sea Breeze decydujecie się na historie nie wychodzące poza ustalony schemat. Nie traktowałabym tego jako wady, wręcz przeciwnie, taki zabieg ma zwoje zalety. Jak wygląda schemat? On i ona mierzą się z problemami czy to rodzinnymi, czy własnymi demonami z przeszłości. Kiedy się poznają świat staje się piękniejszy, zapominają o przeciwnościach losu i cieszą się kielującą miłością. Jednak licho nie śpi i czeka na odpowiedni moment, by przez niedopowiedzenia wkroczyć między parę i popsuć im szyki. Nie może zabraknąć osoby trzeciej. Pojawia się ktoś, kto darzy uczuciem jedną ze stron i próbuje starać się o jej względy. Bohaterowie powieści muszą radzić sobie z przeciwnościami losu, które ten stawia na drodze do ich szczęścia.

W drugim tomie serii bohaterowie są znacznie dojrzalsi a relacja między nimi trzyma naprawdę fajny poziom. Przyznam, że akcja mogłaby rozwijać się nieco wolniej, bo uważam, że uczucie między Marcusem a Low wciąż jest nieco sztucznie popędzane. Jestem pozytywnie zaskoczona faktem, iż autorka zdecydowała się wprowadzić ciekawy, chociaż przewidywalny wątek rodzinny. Bez wątpienia urozmaicił fabułę i sprawił, że nie skupiała się jedynie na relacji między głównymi bohaterami. Magiczna granica słodkości i niedorzeczności została zostawiona w tyle, choć nie na tyle daleko by po obejrzeniu się za siebie nie było jej widać. 

Wybierz mnie przedstawia historię o miłości, o przeciwnościach losu i walce o uczucie. Wiecie, to nic wielkiego i nietuzinkowego ale naprawdę przyjemnie czytało mi się Wybierz mnie. Chyba już zawsze będę patrzyła na Glines przez pryzmat Oddychaj mną, czyli małego koszmarka, do którego radzę podchodzić z ogromną rezerwą. Na tle poprzedniej części Sea Breeze ten tom wypada całkiem przyzwoicie. Warto po niego sięgnąć. A wszystkim zrażonym do twórczości autorki czytelnikom radzę się nie poddawać, bo dalej jest tylko lepiej :) Wybierz mnie jest przyjemnie lekkie i odprężające, a przecież czasem właśnie takiej lektury nam trzeba.


Obsługiwane przez usługę Blogger.