IMAGINES - Anna Todd i inni


Anna Todd, autorka bestsellerowej serii AFTER w nowej książce! Fan fiction z Tobą w roli głównej!
SELENA GOMEZ, ZAC EFRON, BRACIA HEMSWORTH, EMMA WATSON, KANYE WEST, JENNIFER LAWRENCE, KYLIE JENNER, CHRIS EVANS i mnóstwo innych gwiazd –
oni wszyscy potrzebują właśnie CIEBIE!
WYOBRAŹ SOBIE, ŻE…
JUSTIN BIEBER od rana zasypuje Cię uroczymi niespodziankami z okazji rocznicy Waszego… ślubu.
KIM KARDASHIAN potrzebuje Cię, by przetrwać w świecie, w którym nie można robić selfie!…
Na pokładzie samolotu zaprzyjaźniasz się z chłopakami z ONE DIRECTION… W ramionach CHANNINGA TATUMA tańczysz najbardziej zmysłowy taniec na świecie…
Twój najlepszy przyjaciel ED SHEERAN ma dla Ciebie naprawdę szalony prezent urodzinowy…
DANIEL SHARMAN zabiera Cię na romantyczny spacer po plaży…
WYOBRAŹNIA NIE MA GRANIC, WIĘC WYOBRAŹ SOBIE, ŻE MOŻE ZDARZYĆ SIĘ WSZYSTKO, CO ZECHCESZ – Z KIM TYLKO ZECHCESZ
Imagines ciężko nazwać zwykłą książką. Tak na dobrą sprawę, nie ma ona absolutnie nic wspólnego ze słowem "zwykły". To zbiór 34 opowiadań fanfiction, spisanych przez 33 autorów Przekrój gwiazd, bohaterów fanfików, jest naprawdę ogromny, jestem pewna, że niektóre z nich Was zaskoczą, a dużym plusem jest fakt, iż ich nazwiska nie zostały zmienione.

Książkę czyta się błyskawicznie, czego zasługą są krótkie, treściwe opowiadania. Fanfiki, zwłaszcza w takiej formie, są dość specyficzne. Akcja toczy się szybko i niespodziewanie. Nie ma zasad i ograniczeń. Wszystkie chwyty dozwolone, a granice wyznacza jedynie wyobraźnie autora. Niekiedy może to rozbudzić ochotę na więcej, ale zdarza się, iż pojawia się przesyt. Opowiadania zawarte w Imagines reprezentują przeróżne style i poziomy, dlatego ciężko ocenić książkę jako całość. Zachwytów nie było, nie było też  zawodu. Ta pozycja w moich oczach wypada bardzo neutralnie. Ostatecznie dobrze spędziłam czas przy lekturze. 

Ogromnym plusem okazało się zaangażowanie czytelnika jako głównego bohatera wszystkich opowiadań. Każde z nich pisane jest w sposób, który pozwala czytelnikowi wyobrazić sobie, iż dane wydarzenia naprawdę miały miejsce z jego życiu. Rozpoczynanie fanfika zwrotem "Wyobraź sobie, że..." i dostosowanie fabuły do narracji drugoosobowej jest naprawdę fajnym zabiegiem i idealnie wpasowało się w klimat książki. 

Imagines będzie trafionym wyborem dla fanów fanfiction, tych którzy dopiero poznają gatunek i chcieliby zebrać wiele opowiadań w jednym miejscu, a także dla tych, których pasjonuje świat celebrytów i chociaż w marzeniach chcieliby spędzić czas ze swoimi ulubieńcami. Przyznam, że nie śledzę świata show biznesu, jestem bardzo w tyle jeśli chodzi o wschodzące gwiazdy, dlatego znacznej części w ogóle nie znałam. Niemniej jednak znalazłam wśród wszelkich znanych mi mniej lub bardziej popularnych ludzi tych, którzy interesowali mnie najbardziej. Ian Somerhalder, Channing Tatum... ekhm! Myślę, że mogę polecić tę książkę. Ze względu na coś innego, coś przy czym możecie się świetnie bawić i spędzić miło czas. Nic zobowiązującego, po prostu czysta rozrywka. Aha! Zdecydowanie odradzam rozpoczynanie lektury od pierwszego opowiadania - uważam, że jest jednym z najsłabszych i skutecznie może zniechęcić do dalszej przygody z książką.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa OMG Books.


Przy okazji chciałabym Was zaprosić do wzięcia udziału w konkursie #IMAGINESpl!


"Wystarczy, że napiszesz krótkie opowiadanie (trzy strony znormalizowanego maszynopisu), którego bohaterami będą polskie osobistości. To, jaką polską celebrity wybierzesz, jak skonstruujesz swoją fabułę i jakie epizody z jej życia wykorzystasz, zależy od Twojej kreatywności i pomysłowości!

Najlepsze prace zostaną opublikowane na platformie Woblink w postaci e-booka. Ponadto spośród nich w drodze głosowania zostaną wyłonione trzy, które organizator konkursu przetłumaczy i prześle autorce bestsellerowej serii After - Annie Todd.
Przestań pisać do szuflady, podziel się swoją twórczością ze światem! Prześlij opowiadanie na adres: imagines@znak.com.pl do 26 października włącznie.


Tutaj możecie znaleźć dokładny regulamin konkursu.

Tutaj zapiszecie się do wydarzenia na facebooku.

A tutaj znajdziecie darmowy poradnik, jak pisać fanfiction.

Dajcie sobie szansę! Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia! :)
Obsługiwane przez usługę Blogger.