Zapłać ile chcesz i ciesz się książkami na własność! BOOKRAGE

16 stycznia
Czy ktoś z Was słyszał o Bookrage? Muszę przyznać, że ja do tej pory nie miałam pojęcia o istnieniu akcji. Mam nadzieję, że ten wpis ułatwi Wam zapoznanie się z tematem, a idea Bookrage zachwyci tak samo jak mnie :)Odkryj aktualny pakiet, zapłać ile chcesz i ciesz się książkami na własność!
Tak, tak dobrze przeczytaliście. Kupując w Bookrage sami możecie wybrać kwotę jaką chcecie przeznaczyć na książki. Sami decydujecie ile książek chcecie przeczytać, wybieracie odpowiednią kwotę i już - możecie cieszyć się nowymi lekturami. Sprawdźcie klikając TUTAJ! :)
Ogromnym plusem serwisu jest fakt, iż oferuje wszystkie dostępne formaty (MOBI, EPUB - w zależności który z nich obsługuje Wasz czytnik/tablet/telefon) w jednej cenie. Po zakupie książki stają się Waszą własnością.  E-booki czekają pod podesłanym do Was linkiem aż je ściągniecie :)
Bookrage proponuje bardzo wygodne formy płatności. Brak jakichkolwiek trudności tylko umila sam proces zakupu.  No dobrze, ale wróćmy do książek...


pakiety
W usłudze Bookrage możemy znaleźć czasowo ograniczone pakiety książek. Dlaczego to dla nas tak ciekawa opcja? Dlatego, że co jakiś czas możemy uzupełniać swoją wirtualną biblioteczkę o nowe gatunki i ciekawe dobrane tematycznie powieści.
A jeśli nie jesteśmy przekonani do obecnego pakietu - warto poczekać. Z pewnością w końcu trafimy na ten, który nas zadowoli. Aktualny pakiet to Czeskie klimaty, a w nim aż siedem tytułów czeskich autorów.czeskie klimaty
Jeszcze przez 7 dni możecie wzbogacić swoją biblioteczkę o siedem książek z kategorii współczesnej literatury czeskiej, płacąc dokładnie tyle ile macie ochotę. Już za 1zł otrzymacie aż cztery książki, w tym: Historia światła - Jan Nemec, czyli biografię czeskiego fotografa, mistrza aktów; Pijane banany - Petr Sabach zabawnie o nieciekawych latach 80 tych w Pradze; Zaginiony - Egon Hostovsky, niepokojący thriller, jedna z najciekawszych czeskich powieści XX wieku; i w końcu Którędy szedł anioł - Jan Balaban.

Koniecznie sprawdźcie pozostałe tytuły z krótkimi ich opisami poniżej, a po więcej zapraszam na stronę www.bookrage.org :)


Książka Jana Nemca to biograficzny fresk, obejmujący niemal pół wieku życia czeskiego fotografa: od pribramskiej kopalni srebra, przez secesyjne Monachium, aż po kipiącą twórczym fermentem Pragę. Realizmu powieści dodają wplecione wojenne listy i pamiętniki Drtikola oraz krótka autobiografia, napisana przez fotografa do władz w związku z dopuszczeniem do Związku Artystów, z których wyłania się postać równie genialnego, co samotnego artysty.


Mistrz anegdoty Petr Šabach jak zawsze niezawodnie wywołuje w czytelniku ataki niepohamowanego śmiechu, a równocześnie nastrój nostalgii i udowadnia, że nawet mało atrakcyjne życie, w jeszcze mniej atrakcyjnych czasach można nie tylko znieść, ale wręcz szczerze pokochać.
Na motywach książki powstał znany także w Polsce film Pupendo w reżyserii Jana Hřebejka.

Zaginiony to powieść szpiegowska pokazująca, jak wyobcowany jest człowiek z społeczeństwie zdominowanym przez totalitarną ideologię. To świat podwójnej agentury i bezwzględnego pragmatyzmu. Znakomicie nakreślona atmosfera thrillera świetnie oddaje wewnętrzny niepokój głównego bohatera i ukazuje centralną ideologię jako siłę chaosu.


Bohaterowie powieści, zwyczajni ludzie, nierzadko ciężko doświadczeni przez los, zabierają nas w świat pełen surowego piękna, melancholijnych i ciemnych, jakby wiecznie przyprószonych sadzą obrazów górniczego miasta. Świat przerażający i pusty, a jednak - zdaje się mówić Balabán - stworzony po to, by się w nim zadomowić. Mimo wszystko.Boginie z Žítkovej – zgrabne połączenie powieści historycznej z fikcją spotkały się w Czechach z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. Powieść młodej autorki, Kateřiny Tučkovej, została obsypana nagrodami (m.in. Nagroda Josefa Škvoreckiego, Nagroda Czytelników – Magnesia Litera, Nagroda Czytelników – Česká Kniha) oraz otrzymała tytuł Czeski Bestseller jako najlepiej sprzedająca się książka w 2012 roku.scherzo Capriccioso. Wesoła fantazja na temat Dvoraka - Josef Skvorecky
Podobno pisać o muzyce to jak tańczyć o architekturze, ale jeden z najwybitniejszych czeskich pisarzy zadaje kłam temu powiedzeniu – pewnie dlatego, ze sam był niespełnionym muzykiem jazzowym. Scherzo capriccioso, jednak poza tym, że opowiada o pobycie Antonina Dvořáka w Stanach Zjednoczonych, wysuwa śmiałą hipotezę, jakoby najsłynniejszy czeski kompozytor wszechczasów wpłynął na akceptację jazzu przez wyższe sfery.


Proces - Franz Kafka
Józef K., oskarżony bez podania zarzutów, to nie żaden skromny urzędnik ani człowiek bez winy – choć tak się zwykło czytać Proces. Siła, która niszczy karierę i życie ambitnego bankowca, to – także wbrew tradycyjnej lekturze – ani biurokracja, ani dyktatura. O co tu w takim razie chodzi? 
By znaleźć własną odpowiedź, trzeba i warto uważnie czytać arcydzieło Kafki, odkrywając w nim niewyczerpane bogactwo sensów i bezsensów.Jestem szczerze zachwycona ofertą Bookrage. To świetny sposób na uzupełnienie wirtualnej biblioteczki w wiele ciekawych pozycji, nie pozbywając się połowy zawartości portfela. Dzięki intuicyjnej obsłudze, wygodnym formom płatności i dostosowanym do potrzeb czytelników formie pobierania książek korzystanie z usługi jest naprawdę bardzo przyjemne.

Ja na pewno będę wracać, a Wy? Słyszeliście o Bookrage? A może dopiero teraz poznaliście ich ofertę? Jestem ciekawa co myślicie i czy tak forma kupowania książek Was interesuje, koniecznie znajcie znać  i koniecznie zajrzyjcie na www.bookrage.org
Obsługiwane przez usługę Blogger.