Bez szans - Mia Sheridan

Bez szans na wspólną przyszłość i lepsze życie dla obojga.
Przed kim otworzą się drzwi ku dobremu?


Położone w górach Dennville - miasteczko zamieszkałe przez ludzi, którzy stracili nadzieję na lepsze jutro. To miejsce, gdzie skumulowały się niemal wszelkie nieszczęścia, a największe z nich, bieda i głód, to chleb powszedni każdego mieszkańca. Tenleigh wciąż wierzy, że uda jej się opuścić Dennville i rozpocząć nowe życie. Robi wszystko co w jej mocy, by otrzymać stypendium, które pozwoli jej wybrać wymarzone studia. Dziewczyna dokładnie zaplanowała swoją przyszłość. Nie przewidziała jednak, że na jej drodze stanie Kyland, ani że połączy ich niezwykła więź i nieoczekiwane uczucie. Nie mogła przewidzieć tego, że chłopak także będzie starał się o stypendium i jedyną szansę na lepsze życie. Tylko jedna osoba może wygrać, tylko jedna ma szansę coś zmienić. Jak potoczą się ich losy? Czy ta miłość przetrwa wszystko?

Mia Sheridan w swojej najnowszej książce poruszyła wiele ciężkich kwestii społecznych na raz. Koncentrując się głównie na aspekcie materialnym mieszkańców miasteczka. Zwróciła uwagę czytelników na skutki biedoty i jej wpływ na kształtowanie osobowości. Poza tym, położyła ogromny nacisk na relacje rodzinne. No i tu pojawia się pierwsze ale... Niestety spora część historii Tenleigh, Kylanda i ich bliskich przepełniona jest absurdami. Dopóki autorka pozostaje w sferach romansu i słodkich słówek jest ich stosunkowo niewiele. Pojawiają się przy poważniejszych aspektach życia bohaterów (głównie pewnego okresu w życiu chłopaka, ale...więcej nie zdradzę, bo to wiąże się z ujawnieniem fabuły). Chociaż  niedociągnięcia ewidentnie kują w oczy nie można odmówić powieści  przyjemnego i odprężającego charakteru.

Bez szans to połączenie romantycznej, choć przewrotnej i elektryzującej historii miłosnej z przerażającym obrazem problemów z jakimi muszą mierzyć się młodzi ludzie przed wejściem w dorosłość. Ciężkie decyzje i niespodziewane wydarzenia czyli scenariusz pisany życiem. Emocjonująca książka dla fanów miłosnych, beztroskich uniesień i bolesnych upadków okraszonych rozgrzewającymi wątkami erotycznymi. Chwila relaksu z lekką i niezobowiązującą lekturą? - czemu nie postawić na Bez szansZa możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Otwartemu.
Obsługiwane przez usługę Blogger.