Przedpremierowo: Zakazane życzenie - Jessica Khoury | patronat

Ile warta jest miłość wbrew wszystkim zasadom?
Jak brzmi zakazane życzenie?


W samym sercu pałacu Neruby, w ogrodzie stworzonym z najcenniejszych kamieni, kryształów i diamentów, pięknym tak bardzo, że aż dech zapiera, stoi lampa. W lampie od pięciuset lat tkwi obłok dymu. I chociaż zdaje sobie sprawę z konsekwencji, niecierpliwie czeka na uwolnienie z ciasnego więzienia. Pewnego dnia, wiedziony tajemniczym przyciąganiem chłopak - Aladyn - trafia w owo miejsce. Pośród szmaragdowych źdźbeł trawy odnajduje lampę. Pociera ją, a wtedy z lampy wystrzela obłok dymu, przybierając kształt...

- O bogowie, o cholera! (...) Jesteś... Jesteś... - nie może wydukać.
No, powiedz to chłopcze. Demonem ognia. Potworem z dymu. Pustynnym diałem. Służebnicą Nardukhi, córą Ambadii, bezimienną, pozbawioną twarzy i wszechpotężną. Niewolnicą lampy. Dżinem.
- ... dziewczyną!

Ich wspólna przygoda się zaczyna. Są świadomi niebezpieczeństwa, jakie na nich czyha, znają konsekwencje jakie mogą ponieść. Nie wiedzą jednak jak szybko i niespodziewanie się w sobie zakochają... Dziewczyna z lampy, ukrywając się pod różnymi postaciami, wraz ze swoim nowym panem wkracza w świat, w którym ludzie toczą wojnę z dżinnami. Zahra będzie towarzyszyć Aladynowi do momentu, gdy ten wypowie trzy życzenia. Chyba, że przyjmie ofertę Nardukha, wybierze wolność od magii lampy i jednocześnie zdradzi Aladyna.     


Magiczna aura wypływa spomiędzy kart i spowija czytelnika wciągając go do niezapomnianego baśniowego świata niczym z Księgi tysiąca i jednej nocy, gdzie panują żelazne zasady, a wolność to najdroższy luksus. Tu nasze życzenia spełnia dżinn, ale nie można zapomnieć, że mają one swoją cenę. Niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem i niewielu może sobie pozwolić na zaufanie drugiej osobie. To świat omotany grubymi nićmi intryg, pełen ludzi żądnych zemsty i przerażających, potężnych dżinnów. A wszystko to opowiedziane absolutnie fascynującym i niezwykle barwnym językiem, nadającym powieści niezapomnianego i tajemniczego klimatu.

Doskonały powrót do baśni o Aladynie. Fantastyczne połączenie pięknych słów, świetnego humoru i wartkiej akcji. Emocjonująca walka dobra ze złem, zakazana miłość i niezapomniana przygoda. A kiedy dodamy do tego świetnie wykreowanych bohaterów (ah, Aladyn...), otrzymamy rewelacyjną powieść fantasy. Zakazane życzenie to baśniowa historia dla młodzieży, ale też dla dorosłych czytelników, którzy pragną wrócić do znanego im świata w nieco odświeżonym wydaniu. Zahra i Aladyn z łatwością zaskarbiają sobie sympatię czytelników, a magia powieści pozostaje na długo w pamięci. To książka po którą zdecydowanie warto sięgnąć.


Premiera książki 1 marca! 
A w środku będziecie mogli znaleźć moją polecajkę, bo miałam przyjemność objąć książkę patronatem medialnym :)Za książkę i możliwość objęcia jej patronatem medialnym serdecznie dziękuję wydawnictwu SQN.
Obsługiwane przez usługę Blogger.