E-BOOK: Dziewczyna bez skóry - Mads Peder Nordbo


Czasem żartuję, że z moją awersją do upalnych letnich dni powinnam przeprowadzić się na Grenlandię. Zauroczona białym pejzażem i zakochana w kolorowych miasteczkach ze zdjęć, nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda życie w tym miejscu. Dzięki Dziewczynie bez skóry wiem, że na Grenlandię raczej się nie przeprowadzę, nawet w żartach. Ale przepiękne krajobrazy będę nadal podziwiać na zdjęciach.


Matt na skutek wypadku samochodowego traci żonę i nienarodzone dziecko. Starając się wypełnić pustkę i chcąc zacząć życie od nowa, postanawia przenieść się z Daniii do Nuuk - stolicy Grenlandii. Tam znajduje pracę jako dziennikarz. Pierwszą sprawą jaką otrzymuje jest znaleziona w lądolodzie mumia. Dziennikarze spodziewają się wielkiego odkrycia i ogromnego sukcesu ich gazety. Jednak mumia znika w tajemniczych okolicznościach. Na jej miejscu znajdują się za to zmasakrowane zwłoki  pilnującego jej policjanta. Tropy prowadzą go do wydarzeń sprzed 40 lat, kiedy to czterech mężczyzn oskarżonych o molestowanie seksualne swoich córek zostało zamordowanych z podobny sposób. 

Dawno nie czytałam klasycznego kryminału. Ale na ten tytuł miałam ochotę od momentu, w którym zobaczyłam go w zapowiedziach wydawniczych. Szykowała się mocna pozycja - zwłaszcza ze względu na wątki jakie miała poruszać. Miałam spore oczekiwania. Czy i tym razem się nie zawiodłam?

Dziewczyna bez skóry to pełnokrwisty kryminał. To jedna z tych historii, która oburza i odstrasza, ale nie sposób jej odłożyć. Gęsia skórka pojawia się nie tylko przez mroźny i surowy klimat Grenlandii, ale głównie przez opisane na kartach książki wydarzenia. Brutalne morderstwa, litry przelanej krwi, zło w czystej postaci. Nieludzkie, bestialskie wręcz podejście ojców do własnych dzieci... Mentalność Grenlandczyków i ich podejście do kobiet oraz dzieci jakie przedstawia Mads Peder Nordbo jest przerażająca. Autor porusza mroczne tematy tabu, 

Zabrakło mi elementu zaskoczenia, twistów fabularnych - na które bardzo liczyłam. Marzyła mi się trzymająca w napięciu akcja. Tego niestety nie znalazłam. Emocjonalny rollercoaster zapewniły mi natomiast obrazowe opisy morderstw i brutalnego traktowania dzieci. To wystarczyło, żeby nieraz krew się we mnie zagotowała. Chyba nigdy nie uda mi się o nich zapomnieć. 


Dziewczyna bez skóry wciąga i angażuje. Nie sposób się od niej oderwać. Kryminał dla czytelników o mocnych nerwach. Świetnie dopracowany, emocjonujący. Spełnił moje oczekiwania. Mam nadzieję, że spełni i Wasze.


Link do ebooka w promocyjnej cenie jak zwykle zostawiam Wam tutaj: virtualo.pl
Czytajcie i bawcie się dobrze!
Obsługiwane przez usługę Blogger.