Podsumowanie roku 2017


Jak co roku, tym razem trochę spóźniona, ale jestem.
Kiedy pisałam podsumowanie roku 2016 miałam przeczucie, że lepiej już nie będzie - a tu proszę, nadszedł 2017 i okazało się, że będzie!


Zacznę od cyferek, których wcale nie traktuję jak zwykłe cyferki. Kryją się pod nimi prawdziwi ludzie, Wy! A to co zadziało się w 2017, to zupełne szaleństwo. Pod koniec zeszłego roku zgromadziłam Was tu 360. W tej chwili cieszę się z 500 osób, które zdecydowały się zostać ze mną na dłużej. :) Biorąc pod uwagę minimalną aktywność w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, to naprawdę dobry wynik! Prawdziwe szaleństwo zaczyna się na Instagramie, gdzie z 17 589 osób zrobiło się 29 648! Nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, żeby wyrazić swoją wdzięczność. Dziękuję to za mało!

____________________________

2017 rok zaczęłam od cudownego patronatu u wydawnictwa SQN - Zakazane życzenie okazało się rewelacyjną książką.


____________________________Wydawnictwo Znak Literanva zaproponowało mi zostanie ambasadorką powieści Jojo Moyes We wspólnym rytmie. W ramach promowania książki wybrałam się na sesję zdjęciową, gdzie, po pierwsze, poznałam cudowne dziewczyny, po drugie, zrobiłyśmy piękne zdjęcia, które można było oglądać na billboardach w Warszawie. :)

Powstało też specjalne wydanie książki, w którym mogłam zaznaczyć swoje ulubione fragmenty i dodać do nich własny komentarz.____________________________


Od dawna marzyłam o wycieczce w góry. Na przełomie lipca i sierpnia aż cztery razy wybrałam się na południe Polski. Góry oglądałam jedynie z daleka... ;P Celem tych podróży było spotkanie z uczestnikami Moondriv Campów. W ramach panelu Zostań recenzentem opowiadałam dziewczynom o pisaniu bloga i prowadzeniu Instagrama.

____________________________


Ostatnie dwa miesiące 2017 roku minęły pod znakiem ebooków. Rozpoczął je tekst, w którym opowiadam dlaczego warto mieć czytnik. Cykl ebookowy przyjął się fantastycznie. :) W ramach współpracy z Virtualo przeczytałam kilka naprawdę dobrych książek. Moje prywatne TOP 4:


  1. Niepełnia - Anna Kańtoch
  2. Córka króla moczarów - Karen Dionne
  3. Czasami kłamię - Alice Feeney
  4. Cisza - Jem Lester

____________________________


Postów okołoksiążkowych lub zupełnie nie-książkowych pojawiło się niewiele, ale bardzo polubiliście Insta szorty :) Planuję kontynuować te wpisy, tak samo jak te, w których opowiadam o serialach. Serialowe quilty pleasure przyjęliście równie ciepło co szorty. :) Na tegorocznym pierwszym miejscu staje edycja zdjęć. Obiecałam więcej zdjęciowych tekstów. Spełnię tę obietnicę w tym roku. :)

____________________________


W 2017 roku działo się naprawdę dużo - nie tylko w kontekście blogowym, ale też w moim życiu osobistym. To jeden z powodów, przez które było mnie tu znacznie mniej. Dlatego też czytałam znacznie mniej niż w zeszłym roku. Przestałam liczyć lektury, a co za tym idzie poczułam znacznie mniejszą presję. W końcu czytanie ma być przyjemnością, a nie szalonym wyścigiem...

Nadal nie mam tyle czasu ile bym chciała, ale mam nadzieję, że w 2018 będę bardziej aktywna. Chociaż nie nazwę tego postanowieniem, żeby nie zapeszyć. :)


Jak minął Wasz 2017 rok? 


Obsługiwane przez usługę Blogger.