E-BOOK: Slammed - Colleen Hoover

Po przeczytaniu Confess Colleen Hoover postanowiłam zrobić sobie dłuższą przerwę od książek autorki. Miałam wrażenie, że jej powieści przestały się od siebie różnić. Schemat gonił kolejny schemat, a mnie zaczęło to nudzić. W końcu ile razy można czytać to samo? Nie skusiłabym się na wznowienie Pułapki uczuć (bo tak brzmiał poprzedni tytuł Slammed), gdyby nie fala pozytywnych opinii, która napływała do mnie z różnych stron. Nie do końca wierzyłam, że debiutancka powieść autorki może okazać się tą najlepszą w jej dorobku. Tymczasem właśnie przeczytałam jedną z najpiękniejszych książek młodzieżowych w moim życiu... 

Ebooka Slammed znajdziecie w promocyjnej cenie na stronie księgarni virtualo.pl. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł. Mam nadzieję, że przekonam Was do tego w mojej opinii. :)


Po niespodziewanej śmierci ojca Layken razem z matką i bratem przeprowadzają się z Teksasu do Michigan. Dziewczynie wydaje się, że gorzej być nie może. Wtedy na jej drodze staje Will - sąsiad z naprzeciwka, który nie dość, że jest zabójczo przystojny, to jeszcze jawnie z nią flirtuje! Kiedy Michigam przestaje być dla Layken taką złą perspektywą, okazuje się, że los przygotował dla niej kilka niemiłych niespodzianek. Z niektórymi może sobie poradzić, ale jest też taka, która na zawsze zmieni jej życie i w pewien sposób jeszcze bardziej połączy ją z Willem.

Opis Slammed zapowiada kolejny niczym nie wyróżniający się romans dla młodzieży. Można się pomylić i stracić okazję na poznanie cudownej historii. To niezwykle wciągająca powieść, którą pochłania się w całości. Zabawna, wzruszająca i skłaniająca do refleksji. To trzeba przeczytać.

Hoover opowiada o miłości, przyjaźni i stracie. Miłości - nie tylko miedzy dziewczyną i chłopakiem, ale przede wszystkim między rodziną. Uważam, że to relacje rodzinne są głównym filarem tej powieści. Nie zawsze należą do najłatwiejszych, ale z pewnością są najcenniejszą rzeczą, którą otrzymujemy od życia. Niestety nie wszystkim są dane i zbyt łatwo można je stracić.  Przyjaźni - która może przyjść w momencie, w którym najmniej się jej spodziewamy, jednocześnie najbardziej jej potrzebując... Od przyjaciół możemy się wiele nauczyć, a prawdziwy przyjaciel to ogromny skarb. Straty - do której teoretycznie można się przygotować, ale nic nie zmieni bólu, który za sobą niesie. 

Autorka ma w zwyczaju mocno życiowo doświadczać swoich bohaterów. Zarówno Will jak i Layken mimo młodego wieku przeszli naprawdę wiele. Przeszłość chłopaka w dużym stopniu zdeterminowała jego teraźniejszość, a teraźniejszość Layken bez wątpienia wpłynie na jej przyszłość. Niejeden z nas nie poradziłby sobie z taką ilością nieszczęść z jaką przyszło się zmierzyć bohaterom Slammed. To silne postacie z mocnymi charakterami. Warto brać z nich przykład - nie poddawać się, kwestionować wszystko, bo tylko w ten sposób można znaleźć odpowiedzi, a w końcu niczego nie żałować. 

Bohaterowie Slammed wyrażają siebie za pomocą wierszy. Poezja jest nieodłączną częścią tej powieści i odgrywa w niej ogromną rolę. Musicie wiedzieć, że nie jestem fanką poezji. Zwykle do mnie nie przemawia, często nie widzę sensu w wierszach. Nie mogę powiedzieć, że tym razem było inaczej. Niemniej jednak wykorzystanie liryki w powieści w taki, a nie inny sposób bardzo mi się podobało. W kontekście całej historii wiersze bohaterów były poruszające i piękne - nie wszystkie, ale te najważniejsze zrobiły swoje... Podczas lektury niejednokrotnie zakręciła mi się łezka w oku. 

Swego czasu byłam pewna, że nigdy nie zrezygnuję z powieści dla młodzieży. Ale w rezultacie odstawiłam je na całkiem długi okres. Chyba dobrze mi to zrobiło. Slammed było przyjemnością. To wciągająca powieść dla młodzieży, która pozostawia po sobie ślad. Nie pamiętam kiedy ostatnio z czystym sumieniem mogłam napisać, że książka, którą przeczytałam była dla mnie swego rodzaju lekcją życia... Ta z pewnością była. Mam nadzieję, że dla Was też będzie. 


Slammed i inne ebooki z gatunku romansu/ literatury młodzieżowej znajdziecie na stronie księgarni virtualo.pl Obsługiwane przez usługę Blogger.