ZNAKI. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie - Carolyne Faulkner


Astrologia zawsze kojarzyła mi się z horoskopami w gazetach i wróżbami na telefon. Wydaje mi się, że została owiana złą sławą, kiedy w telewizji zaczęto emitować programy tego typu. Tymczasem astrologia ma niewiele wspólnego z ezoteryką przedstawianą w mediach. Szczególnie ta stworzona przez Carolyne Faulkner - dynamiczna, która ściśle wiąże się z wykorzystywaniem własnego potencjału i rozwojem osobistym. 

Carolyne Faulkner napisała książkę, dzięki której każdy z nas może nauczyć się odczytywać własny kosmogram (horoskop urodzeniowy) i odpowiednio go interpretować. Czym jest kosmogram? To obraz nieba w chwili naszych narodzin - umiejscowienie planet w stosunku do znaków i domów, przedstawiony w formie koła podzielonego na dwanaście obszarów odpowiadających dwunastu domom. A zatem, jedyne co jest nam potrzebne do stworzenia kosmogramu, to data, godzina oraz miejsce urodzenia. Gdy już dokładnie je znamy, zaczyna się prawdziwa zabawa. Odczytywanie swojego kosmogramu jest naprawdę trudnym ale i fascynującym zajęciem.  

W Znakach można znaleźć wiele cennych rad, które pomogą nam nauczyć się tworzyć kosmogram. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo mimo łatwego języka i przystępnie przedstawionej instrukcji, można się w tym wszystkim pogubić. Szczególnie na początku. 

Jednak Znaki nie są tylko poradnikiem i instrukcją, która pozwoli nam na rozwój swoich predyspozycji. Tę książkę można czytać tak, jak nam się podoba. Sama autorka twierdzi, że chciałaby, aby czytelnicy korzystali z niej w taki sposób, jaki będzie im najbardziej odpowiadał. Dlatego od razu możemy przejść do rozdziału poświęconemu znakom zodiaku, z którego dowiemy się trochę więcej o cechach przypisanych każdemu z nich. Musimy jednak pamiętać, że niemożliwym jest aby wszystkich ludzi podzielić na 12 grup i przypisać każdej z nich takie same typy osobowości. A co a tym idzie, może się zdarzyć, że znaczna część informacji nie pasuje do nas, lub naszych znajomych - wtedy do gry wchodzą planety i domy...


Znaki 

Każdy z nas zna swój znak zodiaku. I nawet gdyby nigdy nie interesował się astrologią wie, że jest zodiakalną wagą, panną czy baranem. W rozdziale poświęconym znakom autorka przedstawia cechy dominujące w każdym z nich, opisuje osobowość jaka może towarzyszyć osobom spod danych znaków. Dzieli je na korzystne i niekorzystne oraz podpowiada jak pracować nad naszym potencjałem zapisanym w gwiazdach. Radzi jak zadbać o miłość, karierę i zdrowie.  

Nie spodziewałam się, że w podrozdziale poświęconemu mojemu znakowi - rakowi - znajdę tak wiele pasujących do mnie określeń. Z kolei opis barana, spod którego jest mój chłopak, zupełnie nie pasuje do jego osobowości. Będę musiała kiedyś przyjrzeć się bliżej jego kosmogramowi. ;) 

Poza znakami mamy jeszcze planety i domy, które dopełniają nasz astrologiczny obraz. Planety

Planety odpowiadają konkretnym znakom i konkretnym domom. Reprezentują różne aspekty życia. W zależności od tego w jakim znaku wypadają będą określać inne cechy. Uf, czy to nie brzmi jak coś skomplikowanego? Nie będę Was oszukiwać - jest skomplikowane! Mam nadzieję, że nic nie poplątałam... 

W rozdziale poświęconym planetom autorka skupia się na przedstawieniu krok po kroku jak odczytywać planety z kosmogramu, a także opisuje ich powiązania z różnymi aspektami życia. I tak na przykład - w ogromnym skrócie - Jowisz powiązany jest z talentem, lekcjami życia, zachowaniami ekstremalnymi i samopobłażaniem - teraz wystarczy odnieść się do znaku, w którym występuje w naszym kosmogramie i wybrać spośród jego korzystnych i niekorzystnych wariantów te cechy, które wydają się mieć największe znaczenie, by sprawdzić jaki wpływ może mieć na nie dana planeta.

Przyznam szczerze, że potrzebowałam kilku prób, by w końcu dobrze (przynajmniej mam nadzieję, że zrobiłam to dobrze!) odnieść się do cech mojego znaku. Domy

W końcu domy - każdy z nich reprezentuje inny obszar życia. Domów jest 12  i może się zdarzyć, że w naszym kosmogramie któryś, albo kilka, z domów będzie pustych - nie wystąpi w nim żadna planeta. Domy pozwalają dopełnić cały horoskop. Tak jak w przypadku planet, ten rozdział zawiera opisy każdego z obszarów na jaki wpływa dany dom oraz wskazówki dotyczące interpretacji w kontekście konkretnych znaków i planet.

Powtórzę się, ale odczytywanie kosmogramu jest naprawdę trudne, niemniej jednak satysfakcjonujące. Zwłaszcza wtedy, kiedy można zauważyć, jak wiele celnych wskazówek dotyczących życia nam podsuwa.


Niełatwo jest pisać o astrologii w jakimkolwiek skrócie. To bardzo rozległy i skomplikowany temat. I chociaż Carolyne Faulkner dokładnie i bardzo przystępnie przedstawia temat, to potrzeba kilku prób by w pełni pojąć co i jak. Znaki naprawdę mnie zaskoczyły. Po pierwsze ze względu na obłędnie piękne wydanie, po drugie przez samą treść. Czułam się, jakbym naprawdę czytała o sobie. Zaskakujące. To świetny poradnik przybliżający czytelnikowi tajniki astrologii dynamicznej, ale też gwarancja świetnej rozrywki przy interpretowaniu swoich horoskopów urodzeniowych. A kiedy uda się go rozpracować, wtedy można przystąpić do pracy nad sobą. Czy warto? - tego jeszcze nie wiem, potrzebuję więcej czasu, by dopracować swoją interpretację i wprowadzić w życie zmiany, które sugeruje mi astrologia dynamiczna. Jedno wiem na pewno. Warto było się nią zainteresować. Nawet jeśli nie traktujecie sprawy w stu procentach serio, to z pewnością będziecie w stanie wynieść z książki coś dla siebie. A nawet gdyby była to tylko rozrywka - czemu nie spróbować?

Zarezerwujcie sobie kilka godzin, przygotujcie duży kubek kawy lub herbaty, weźcie ołówek, kartkę i książkę Znaki. Przed Wami podróż w głąb siebie. Myślę, że uda Wam się znaleźć w gwiazdach kilka znaków, które podpowiedzą Wam jak doskonalić siebie i jak lepiej zrozumieć innych. Przyda się 35% rabat na książkę, prawda? :) Bawcie się dobrze!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.

Etykiety

.kobiece .podsumowanie A.J. Finn Abbi Glines Adam Christopher Adam Kay Adrian Bednarek Agata Czykierda - Grabowska Agata Przybyłek Agnieszka Lis Alek Rogoziński Alex Marwood Alex Michaelides Alice Clayton Alice Feeney Alison Noel Andrew Mayne Aneta Jadowska Anna Bellon Anna Ekberg Anna Ficner-Ogonowska Anna Kańtoch Anna McPartlin Anna Niedbał Anna Todd Artur Chmielewski Bartosz Szczygielski Belinda Bauer Bonnie Kistler Bonnie Smith Whitehouse Brittainy C. Cherry Brittainy C.Cherry Brodi Ashton C.L. Tylor Camilla Läckberg Cara Hunter Caroline Kepnes Carolyn Egan Carolyne Faulkner Charlaine Harris Chloe Esposito Chris McGeorge Christine Feret-Fleury Claire King Colleen Hoover Corinne Sweet Cynthia D'Aprix Sweeney Cynthia Hand Dani Rabaiotti Daniel Nyari Dolores Redondo dr Richard Shepherd Elaine DePricne Elisa Albert Emma Farrarons Erica Spindler Erin Hunter Erwin Thoma Eva Pohler Fiona Barton Francis Duncan Fuminori Nakamura Gabriela Gargaś Gilly Macmillan Girl Online Glenda Millard Gwenda Bond Helen Russell Holly Ringland J. Sterling J.P. Monninger Jacek Dehnel Jakub Ćwiek Janice Y.K. Lee Jem Lester Jenna Evans Welch Jennifer L. Armentrout Jennifer L.Armentrout Jenny Han Jessica Khoury Jill McGrow Joanna Szarańska Jodi Meadows Joe Sugg John Corey Whaley Jojo Moyes Jolene Hart Jonh Anderws Jorge Cham & Daniel Whiteson Josh Malerman JP Delaney K.A Tucker Karen Dionne Karolina Wilczyńska Katarzyna Michalak Katarzyna Misiołek Kate Atkinson Katherine Webb Kayhryn Croft Keith Stuart Kelly Barnhill Kendall Ryan Kim Hlden Kim Holden Kimberly McCreight Kiran Millwood Hargrave Layla Wheldon Leisa Rayven Liebster Blog Award Linda Geddes Linia serc Lisa De Jong Lisa Hågensen Lorena Franco Louise Jensen Louise O'Neill Lucy Vine Mads Peder Nordbo Maeve Haran Magda Stachula Magdalena Witkiewicz Maggie Stiefvater Maja Lunde Marcin Wójcik Marie Benedict Markus Zusak Marta Guzowska Mary Beth Keane Maybe Someday Megan Miranda Meik Wiking Mia Sheridan Michaela DePrince Michał Gaszyński Michele Campbell Michelle Falkoff Michelle Frances Miranda Kenneally Natalia Sońska Natasza Socha Neil deGrasse Tyson Neil Gaiman Nicholas Sparks Nick Caruso Nicolas Sparks Paola Capriolo Paul Grossman Paula Hawkins Paulo Coelho Peternelle van Arsdale Philip Roth Piotr Wilkowiecki R.J.Palacio Rainbow Rowell rebecca Donovan Regina Brett Remigiusz Mróz Renata Chaczko S. R. Masters Sally Thorne Sandra Orzelska Sarah J. Maas Sarah Vaughan Saroo Brierley Shaun Bythell Stephanie Perkins Stuart Turton Susan Dennard Susan Mallery Sylwia Trojanowska Tammara Webber Tana French Tarryn Fisher Terry Brooks Tony Trixi Von Bulow Ule Hansen Valérie Tasso Wojciech Czusz Yann Martel Zbigniew Zborowski Zoe Sugg
Copyright © Maw reads