E-BOOK: Emigrantki - Janice Y.K. Lee

Nie przesadzę, jeśli napiszę, że właśnie przeczytałam jedną z najpiękniejszych książek dla kobiet w całym moim życiu. Niesamowita historia, niesamowite bohaterki. Szkoda tylko, że to co dobre, tak szybko się kończy.


Emigrantki to poruszająca literatura kobieca na najwyższym poziomie. Nie czekajcie zbyt długo z decyzją, tylko skorzystajcie z promocji na ebooka w księgarni vitrualo.plMercy ukończyła dobre studia i wyemigrowała z Ameryki w poszukiwaniu pracy. Chociaż bardzo się stara, nie jest w stanie się ustatkować. Nieustannie i bezskutecznie szuka pomysłu na siebie. Margaret przyjechała do Hongkongu za mężem. Spełnia się w roli matki trójki dzieci. Wiedzie ustabilizowane, pozornie szczęśliwe życie. Do czasu niefortunnego wyjazdu na rodzinne wakacje. Ta wyprawa zmienia absolutnie wszystko... Hilary może pozwolić sobie na wiele. Cudowny dom, służące, najlepsze ubrania... Jest jednak coś, czego nie może kupić, a co bardzo chciałaby mieć - dziecko. Nieprzerwane starania, brak rezultatów i ciągła frustracja powoli niszczą jej małżeństwo.
Trzy zupełnie różne kobiety. Trzy Amerykanki, które los sprowadził do Hongkongu. Ich historie łączą się w jedną za sprawą pewnej tragedii...

Coraz rzadziej trafiam na książki, w których narracja prowadzona jest trzecioosobowo. Przyznam szczerze, że na początku Emigrantek ciężko było mi się do niej przyzwyczaić. Miałam też obawy, czy spojrzenie na życie kobiet z boku (a nie ich własnymi oczami), pozwoli mi wczuć się w emocje które im towarzyszą. Bardzo szybko okazało się, że nie ma się czym przejmować. Przez książkę się płynie, a trzecioosobowa narracja przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Muszę tu wspomnieć o Dorocie Malinie, tłumaczce, której należy się ogromne uznanie za przepiękny przekład. Jestem zakochana w każdym słowie. Nigdy bym nie pomyślała, że zafascynuje mnie opis tak prozaicznych czynności jak przygotowywanie i jedzenie sałatki. Pojawił się na samym początku książki, już wtedy byłam spokojna. Wtedy przestałam się martwić trzecioosobową narracją, wiedziałam, że będzie dobrze. A emocje? Emocje są odczuwalne, absolutnie nie zanikły. Mam wręcz wrażenie, że było ich więcej niż zazwyczaj. Może to przez temat poruszany w książce, a może przez bohaterki, które stały się tak bliskie memu sercu...Wykreowane przez Janice Y.K. Lee kobiety są pełnokrwiste, naturalne i niezmiernie realistyczne. Nie prowadzą idealnego życia, a to, co przeżywają mogłoby przydarzyć się każdej z nas. Kobiety w Emigrantkach wzbudzają sympatię i empatię. Ich postawa sprawia, że czytelnik odczuwa wszystkie towarzyszące bohaterkom emocje tak, jakby dotyczyły bardzo bliskiej mu osoby. Postacie stanowią bardzo mocny filar całej powieści. Fanom literackich podróży z pewnością spodoba się też podróż  do Azji. Dzięki ciekawie rozbudowanemu tłu historii czytelnik ma możliwość poznania obyczajów przeróżnych narodowości, które skupiły się w multikulturowej społeczności wyższych sfer w Hongkongu. 

Emigrantki to książka o kobietach - matkach, żonach i przyjaciółkach, kobietach mierzących się z przeciwnościami losu, samotnością i tęsknotą za ojczyzną. Kobietach, które wyemigrowały do zupełnie obcego kraju, z różnych powodów, a skoro już się tam znalazły, zapragnęły ułożyć sobie życie na nowo. Nie jest to proste. Los nieustannie rzuca im kłody pod nogi. Emigrantki są kolejnym przykładem na to, że w kobietach drzemie niesamowita siła. I chociaż nie przechwalamy się nią i  powszechnie uznawane jesteśmy za tą słabszą płeć, to w kryzysowych momentach jesteśmy w stanie poradzić sobie z najgorszym. Kochamy bezwarunkowo i potrafimy wybaczać.

Poruszająca, skłaniająca do refleksji, mądra i uzależniająca. To książka, którą powinna przeczytać każda kobieta. Czy trzeba pisać coś więcej? Polecam całym sercem.

Pamiętajcie, że ten niesamowity ebook jest dostępny w świetnej promocji na virtualo.pl

Etykiety

.kobiece .podsumowanie A.J. Finn Abbi Glines Adam Christopher Adam Kay Adrian Bednarek Agata Czykierda - Grabowska Agata Przybyłek Agnieszka Lis Alek Rogoziński Alex Marwood Alex Michaelides Alice Clayton Alice Feeney Alison Noel Andrew Mayne Aneta Jadowska Anna Bellon Anna Ekberg Anna Ficner-Ogonowska Anna Kańtoch Anna McPartlin Anna Niedbał Anna Todd Artur Chmielewski Bartosz Szczygielski Belinda Bauer Bonnie Kistler Bonnie Smith Whitehouse Brittainy C. Cherry Brittainy C.Cherry Brodi Ashton C.L. Tylor Camilla Läckberg Cara Hunter Caroline Kepnes Carolyn Egan Carolyne Faulkner Charlaine Harris Chloe Esposito Chris McGeorge Christine Feret-Fleury Claire King Colleen Hoover Corinne Sweet Cynthia D'Aprix Sweeney Cynthia Hand Dani Rabaiotti Daniel Nyari Dolores Redondo dr Richard Shepherd Elaine DePricne Elisa Albert Emma Farrarons Erica Spindler Erin Hunter Erwin Thoma Eva Pohler Fiona Barton Francis Duncan Fuminori Nakamura Gabriela Gargaś Gilly Macmillan Girl Online Glenda Millard Gwenda Bond Helen Russell Holly Ringland J. Sterling J.P. Monninger Jacek Dehnel Jakub Ćwiek Janice Y.K. Lee Jem Lester Jenna Evans Welch Jennifer L. Armentrout Jennifer L.Armentrout Jenny Han Jessica Khoury Jill McGrow Joanna Szarańska Jodi Meadows Joe Sugg John Corey Whaley Jojo Moyes Jolene Hart Jonh Anderws Jorge Cham & Daniel Whiteson Josh Malerman JP Delaney K.A Tucker Karen Dionne Karolina Wilczyńska Katarzyna Michalak Katarzyna Misiołek Kate Atkinson Katherine Webb Kayhryn Croft Keith Stuart Kelly Barnhill Kendall Ryan Kim Hlden Kim Holden Kimberly McCreight Kiran Millwood Hargrave Layla Wheldon Leisa Rayven Liebster Blog Award Linda Geddes Linia serc Lisa De Jong Lisa Hågensen Lorena Franco Louise Jensen Louise O'Neill Lucy Vine Mads Peder Nordbo Maeve Haran Magda Stachula Magdalena Witkiewicz Maggie Stiefvater Maja Lunde Marcin Wójcik Marie Benedict Markus Zusak Marta Guzowska Mary Beth Keane Maybe Someday Megan Miranda Meik Wiking Mia Sheridan Michaela DePrince Michał Gaszyński Michele Campbell Michelle Falkoff Michelle Frances Miranda Kenneally Natalia Sońska Natasza Socha Neil deGrasse Tyson Neil Gaiman Nicholas Sparks Nick Caruso Nicolas Sparks Paola Capriolo Paul Grossman Paula Hawkins Paulo Coelho Peternelle van Arsdale Philip Roth Piotr Wilkowiecki R.J.Palacio Rainbow Rowell rebecca Donovan Regina Brett Remigiusz Mróz Renata Chaczko S. R. Masters Sally Thorne Sandra Orzelska Sarah J. Maas Sarah Vaughan Saroo Brierley Shaun Bythell Stephanie Perkins Stuart Turton Susan Dennard Susan Mallery Sylwia Trojanowska Tammara Webber Tana French Tarryn Fisher Terry Brooks Tony Trixi Von Bulow Ule Hansen Valérie Tasso Wojciech Czusz Yann Martel Zbigniew Zborowski Zoe Sugg
Copyright © Maw reads