INSTA SZORTY | rewelacyjni polscy autorzyNazbierało mi się kilka Instarecenzji. :) Nadszedł czas, by je uporządkować. Mam dla Was trzy książki wydane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nakładem Wydawnictwa Dobra Literatura. Każda z propozycji jest inna i każda napisana przez polskiego autora! - zaczynamy od rewelacyjnej prozy Piotra Adamczyka i jego hybrydzie gatunkowej, od której nie będziecie mogli się oderwać! Znalazło się też miejsce dla poruszającej powieści historycznej spod pióra Grzegorza Kozery. A w końcu coś lekkiego, humorystycznego i z przymrużeniem oka - Aleksandra Tyl i jej szalony pomysł na powieść obyczajową. :) POWIEM CI COŚ - PIOTR ADAMCZYK

Długo myślałam co napisać o tej książce... zmiażdżyła mnie kompletnie. Napiszę krótko, bo mam nadzieję, że się skusicie i tak jak ja dacie się zaskoczyć  Pierwsze spotkanie z twórczością Piotra Adamczyka uważam za bardzo udane. Chcę więcej! 

Z jednej strony nietypowa powieść romantyczna z drugiej kryminał. Z jednej strony namiętnie, z drugiej brutalnie i przerażająco. Pozornie zupełnie nie związane historie, które z czasem zaczynają się dziwnie zazębiać, powodując uczucie zupełnego zagubienia w tym, co się właśnie przeczytało..."Powiem Ci coś" jest nietuzinkowe, świetnie skonstruowane, angazujące i zaskakujące. Napisane bardzo przystępnie i z humorem. Autor nie szczędzi smaczków w postaci soczystych anegdotek. Celnie opisuje rzeczywistość, często posluguje się sarkazmem co nadaje powieści charakteru. Do takich książek się wraca i z pewnością nie sposób o nich zapomnieć.

Jeśli ktoś jeszcze wątpi w talent polskich autorów, to chyba czas sięgnąć po tę książkę. Rewelacyjna.NOC W BERLINIE - GRZEGORZ KOZERA

Wydaje mi się, że nadal zbyt wiele osób nie docenia naszych polskich pisarzy, nie daje sobie okazji do poznania tego co tworzą. A szkoda, bo to często rewelacyjne książki!  Weźmy na przykład „Noc w Berlinie” Grzegorza Kozery...

Książka opowiada historię Joahima Wernera. Młodego i chwytliwego malarza. Mężczyzna pochłonięty pasją przestaje zwracać uwagę na wydarzenia w państwie, nie zna obecnej sytuacji politycznej Niemiec, a wszystko co dzieje się wokół niego, traktuje tak, jakby zupełnie go nie dotyczyło. Do czasu, kiedy okazuje się, że dla nowej władzy, jako syn polskiej żydówki, przestaje być prawdziwym Niemcem. Jego życie zmienia się o 180 stopni – prace przestają cieszyć się zainteresowaniem, stają się zakazane. Nawet najbardziej prozaiczne czynności wiążą się z niebezpieczeństwem. Zagrożenie rośnie, a wtedy na jego drodze staje Milena Janska, piękna skrzypaczka… Od tej pory razem będą walczyć o przetrwanie.

Grzegorz Kozera idealnie wprowadza w klimat przełomu lat dwudziestych i trzydziestych, rewelacyjnie oddaje napiętą atmosferę tamtych czasów. Doskonale przedstawia realia panujące w Berlinie za władzy nazistów. Książka zapada w pamięć, nie daje o sobie zapomnieć. To przejmująca historia o miłości i walce o samego siebie.
Przeczytajcie, warto. SZALONA WIOSNA - ALEKSANDRA TYL 

O rety, ale to była świetna książka! Przyznam, że nie spodziewałam się fajerwerków. Liczyłam na zwykłą obyczajówkę. Okazało się, że "Szalona wiosna" zupełnie nie przypomina żadnej historii obyczajowej, którą czytałam. Pomysł rewelacyjny - ale nie zdradzę Wam czego dotyczy, bo nie chciałaby psuć elementu zaskoczenia.

Absolutne minimum, które musicie znać: Dorota jest załamana po rozstaniu z mężczyzną, który zostawił ja dla innej. Jedyne co zaprząta jej myśli to... zemsta. Zupełnie przypadkowo trafia na szamana, jedynego takiego w Polsce. Jego niecodzienne praktyki mogą pomóc Dorocie w odegraniu się na Patryku. Niestety szaman popełnia błąd a jego skutki mocno wpłynął na życie Doroty... 

Brzmi dziwnie, prawda? Uwierzcie mi, że wyszło z tego coś naprawdę rewelacyjnego Miałabym ogromną ochotę zobaczyć tę historię na wielkim ekranie 

Poczynania Doroty przeplatają się z perypetiami jej siostry - Alicji, która niedawno otworzyła własną galerię sztuki oraz pewnego starszego i rozczulającego małżeństwa. Całość tworzy przeuroczą, bardzo ciepłą i zabawną powieść. 

Jeśli szukacie lekkiej, pełnej humoru, trochę absurdalnej i z przymrużeniem oka ale baardzo wciagającej książki na wiosnę, to sięgnięcie po "Szalona wiosnę"! Będziecie się świetnie bawić. Ja pokochałam tę historię i biorę się za pozostałe tomy serii - przede mną jeszcze 3 książki.

A tak zupełnie poza opinią powiem Wam, że autorka przemyciła w tekście moje miasto. Nigdy nie trafiłam na Ostródę w książkach, tym bardziej fajnie było znaleźć wzmiankę o niej w "Szalonej Wiośnie".


Wybierzecie coś dla siebie? :) Jacy polscy autorzy są Waszymi ulubionymi?


M.
Obsługiwane przez usługę Blogger.