E-BOOK: Wszystkie kwiaty Alice Hart - Holly Ringland


Pierwszym co przyciągnęło moją uwagę była okładka. Później wzmianka o języku kwiatów w opisie. Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, ale ta obiecuje tak wiele dobrego... I naprawdę wiele dobrego daje.  Kolejna perełka pośród książek przeczytanych w tym roku.

E-booka Wszystkie kwiaty Alice Hart znajdziecie w księgarni internetowej virtualo.pl Zaufajcie mi, nie chcecie przegapić tej książki!

Alice Hart ma dziewięć lat. Przeszła w swoim krótkim życiu więcej złych chwil, niż niejeden dorosły człowiek. Jedną z nich jest utrata rodziców i psa w tragicznych okolicznościach. Teraz mieszka z babcią, o której istnieniu wcześniej nie miała pojęcia. Babcia dziewczynki jest właścicielką farmy na której uprawia australijskie kwiaty. Pod jej dach trafiają kobiety znajdujące się na zakrętach życiowych - bez nadziei na lepsze jutro. Pod ich opieką Alice zaczyna uczyć się porozumiewania w języku kwiatów i dorasta. Tam odkrywa też rodzinną tajemnicę, która położy cień na jej przyszłości.

Siedzę przed monitorem i wpatruję się w migający kursor już przez dłuższy czas... Chyba po prostu nie mam słów, którymi mogłabym opisać piękno książki, którą właśnie przeczytałam. Wcale nie jest idealna. Ma swoje gorsze momenty. Ale to niezwykle piękna książka - nie tylko na zewnątrz (spójrzcie tylko na okładkę...), ale i wewnątrz - i nie mówię tu wyłącznie o cudownych wstępach do kolejnych rozdziałów, w których zachwycają ryciny kwiatów i ich opisy - ale o tym, jaki przekaz za sobą niesie, jak oczarowuje lekkim stylem, jak jej treść sprawia, że serce na zmianę pęka, rozgrzewa się i rośnie. Jestem oczarowana.Nie spodziewałam się tak trudnej tematyki kiedy decydowałam się na lekturę Wszystkich kwiatów Alice Hart. Porusza wiele spraw - tych poważnych jak i błahych, każdy znajdzie w niej coś, co go poruszy. Akcja jest bardzo jednostajna, swobodna i pozornie lekka - nie ma co liczyć na zwroty akcji. Jednak historia przyciąga jak magnes. Przez tę książkę się płynie, niezauważając upływu czasu. Fabuła ewoluuje, rozkwita tak samo jak kwiaty na polu w Thornfield. Niezwykle podoba mi się idea języka kwiatów, historia jego powstania i to, jak cała powieść idealnie komponuje się z tym pomysłem. W dodatku sami możemy poznać niektóre zwroty dzięki temu, że każdy rozdział rozpoczyna motyw kwiatowy - poznajemy jego nazwę, znaczenie w mowie kwiatów oraz krótki opis gatunku i rycinę. To bardzo przyjemne i pięknie oprawione przerywniki. 

Pisałam już wcześniej, że Wszystkie kwiaty Alice Hart nie są książką idealną. Są fragmenty, w których się dłuży, są nie do końca racjonalne decyzje podejmowane przez główną bohaterkę, przez które miałam ochotę złapać się za głowę. Jednak jest w niej coś, co sprawia, że te rzeczy przestają być ważne, bo ważniejszy jest klimat, ważniejsza jest baśniowa atmosfera przeplatająca się z goryczą codzienności. W niektórych momentach książka kojarzyła mi się z legendami (co ostatecznie okazało się całkiem trafnym spostrzeżeniem, bo w posłowiu możemy znaleźć informację o zapożyczeniach z ludowych opowieści), w innych stawała się do bólu realistyczna, czasem miałam wrażenie, ze czytam magiczną i piękną baśń. Książka opowiada o miłości, przyjaźni i walce. Potwierdza powiedzenie, że historia lubi się powtarzać. Jest dowodem na to jak wielką siłę kryją w sobie kobiety... To rewelacyjny debiut, trudno uwierzyć, że to pierwsza książka Holly Ringland. 

Starałam się jak mogłam by nie zdradzać Wam zbyt wiele. Chciałabym, żebyście mieli szansę odkrywać kolejne niespodzianki które serwuje nam Ringland Holly w historii dziewięcioletniej Alice, tak jak ja miałam możliwość ich odkrywania.  Ta niewiedza jest kluczowa w przypadku Wszystkich kwiatów Alice Hart - im mniej wiecie przed lekturą, tym większe wrażenie ma szansę na Was wywrzeć.


Podejdźcie do tej książki nie nastawiając się na nic konkretnego. Pozwólcie jej się zaskoczyć, pozwólcie jej się oczarować. Lećcie po ebooka do virtualo.pl Warto poznać tę niezwykłą historię.

M.Etykiety

.kobiece .podsumowanie A.J. Finn Abbi Glines Adam Christopher Adam Kay Adrian Bednarek Agata Czykierda - Grabowska Agata Przybyłek Agnieszka Lis Alek Rogoziński Alex Marwood Alex Michaelides Alice Clayton Alice Feeney Alison Noel Andrew Mayne Aneta Jadowska Anna Bellon Anna Ekberg Anna Ficner-Ogonowska Anna Kańtoch Anna McPartlin Anna Niedbał Anna Todd Artur Chmielewski Bartosz Szczygielski Belinda Bauer Bonnie Kistler Bonnie Smith Whitehouse Brittainy C. Cherry Brittainy C.Cherry Brodi Ashton C.L. Tylor Camilla Läckberg Cara Hunter Caroline Kepnes Carolyn Egan Carolyne Faulkner Charlaine Harris Chloe Esposito Chris McGeorge Christine Feret-Fleury Claire King Colleen Hoover Corinne Sweet Cynthia D'Aprix Sweeney Cynthia Hand Dani Rabaiotti Daniel Nyari Dolores Redondo dr Richard Shepherd Elaine DePricne Elisa Albert Emma Farrarons Erica Spindler Erin Hunter Erwin Thoma Eva Pohler Fiona Barton Francis Duncan Fuminori Nakamura Gabriela Gargaś Gilly Macmillan Girl Online Glenda Millard Gwenda Bond Helen Russell Holly Ringland J. Sterling J.P. Monninger Jacek Dehnel Jakub Ćwiek Janice Y.K. Lee Jem Lester Jenna Evans Welch Jennifer L. Armentrout Jennifer L.Armentrout Jenny Han Jessica Khoury Jill McGrow Joanna Szarańska Jodi Meadows Joe Sugg John Corey Whaley Jojo Moyes Jolene Hart Jonh Anderws Jorge Cham & Daniel Whiteson Josh Malerman JP Delaney K.A Tucker Karen Dionne Karolina Wilczyńska Katarzyna Michalak Katarzyna Misiołek Kate Atkinson Katherine Webb Kayhryn Croft Keith Stuart Kelly Barnhill Kendall Ryan Kim Hlden Kim Holden Kimberly McCreight Kiran Millwood Hargrave Layla Wheldon Leisa Rayven Liebster Blog Award Linda Geddes Linia serc Lisa De Jong Lisa Hågensen Lorena Franco Louise Jensen Louise O'Neill Lucy Vine Mads Peder Nordbo Maeve Haran Magda Stachula Magdalena Witkiewicz Maggie Stiefvater Maja Lunde Marcin Wójcik Marie Benedict Markus Zusak Marta Guzowska Mary Beth Keane Maybe Someday Megan Miranda Meik Wiking Mia Sheridan Michaela DePrince Michał Gaszyński Michele Campbell Michelle Falkoff Michelle Frances Miranda Kenneally Natalia Sońska Natasza Socha Neil deGrasse Tyson Neil Gaiman Nicholas Sparks Nick Caruso Nicolas Sparks Paola Capriolo Paul Grossman Paula Hawkins Paulo Coelho Peternelle van Arsdale Philip Roth Piotr Wilkowiecki R.J.Palacio Rainbow Rowell rebecca Donovan Regina Brett Remigiusz Mróz Renata Chaczko S. R. Masters Sally Thorne Sandra Orzelska Sarah J. Maas Sarah Vaughan Saroo Brierley Shaun Bythell Stephanie Perkins Stuart Turton Susan Dennard Susan Mallery Sylwia Trojanowska Tammara Webber Tana French Tarryn Fisher Terry Brooks Tony Trixi Von Bulow Ule Hansen Valérie Tasso Wojciech Czusz Yann Martel Zbigniew Zborowski Zoe Sugg
Copyright © Maw reads