E-BOOK: Miłość dla dorosłych - Anna Ekberg

Zdarza mi się zastanawiać jak dużo mogę powiedzieć o konkretnym tytule, żeby niczego nie zaspojlerować czy choćby zasugerować możliwego rozwiązania zagadki pojawiającej się w powieści. To jest właśnie jedna z tych książek, o której mogłabym mówić dużo, o której mogłabym dyskutować i analizować bez końca, ale nie chcę... Będzie krótko, mimo tego mam nadzieję, ze uda mi się Was przekonać.

Po prostu musicie przeczytać tę książkę! To jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych jakie czytałam w tym roku! Miłość dla dorosłych znajdziecie w księgarni internetowej virtualo.pl 


Sięgając po Miłość dla dorosłych otrzymujemy możliwość wglądu w życie rodziny Holm, na pozór idealnej i szczęśliwej. Mogą pochwalić się pięknym domem, wymarzoną pracą, wygraną walką z ciężką chorobą syna... Ale to tylko mylne wrażenie. Ich związek gnije od środka. Pojawia się młodsza kobieta i pierwsze sygnały zwiastujące nieuchronnie zbliżający się rozwód. Leonora nie może sobie na to pozwolić, nie zniesie takiego upokorzenia. Zrobi wszystko, by zatrzymać męża przy sobie, choćby ze względu na ich przeszłość i dobro syna. Historię Leonory i Christiana opowiada osoba postronna, która przed długi czas zagłębiała losy małżeństwa. Kim jest i skąd ma tak szczegółowe informacje z ich życia? - tego dowiecie się czytając książkę.Miłość dla dorosłych to z jednej strony rewelacyjne studium psychiki ludzkiej, z drugiej mrożący krew w żyłach thriller. Jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu, w jaki autorka przedstawiła emocje i rozterki dysfunkcyjnego małżeństwa - były trochę przydługie, co uważam za mały minus powieści, ale jednocześnie wypadły niezwykle realistycznie. Sprawiły, że bohaterowie stali się prawdziwi, niemal namacalni. Pytania, które zadają sobie Leonora i Christian sprawiają, że czytelnik sam szuka na nie odpowiedzi - nie tylko w kontekście życia bohaterów, ale przede wszystkim swojego. Wrażenie robi również misternie skonstruowana intryga. Jest przerażająco dobra. Zwroty akcji prawdziwie zaskakują, a zakończenie mrozi krew w żyłach. Do czego może doprowadzić miłość? Jak daleko człowiek jest w stanie się posunąć w obliczu zagrożenia? A w końcu czyje życie jest ważniejsze - własne, czy ukochanej osoby?

To jest ten moment, w którym chciałabym napisać więcej, wyrzucić z siebie wszystkie myśli, które kłębią się w mojej głowie, ale nie mogę. Nie mogę popsuć Wam lektury. Jeśli lubicie zaskakujące książki, jeśli lubicie lekki styl, a przy tym niełatwą tematykę - to książka idealna dla Was. Miłość ma wiele odcieni, nie zawsze jest różowo - jeśli chcecie poznać tą ciemniejszą stronę miłości, to nie wahajcie się ani chwili. Przyznam, że obawiałam się kolejnej historii powielającej schematy ale otrzymałam coś świeżego, coś co wbiło mnie w fotel i sprawiło, że przez kilka dobrych godzin nie myślałam o niczym innym.


Książka jest ciekawa i wciągająca, a kwestie w niej poruszane skłaniają do refleksji. Angażuje do tego stopnia, że zapomnicie o obowiązkach, bo jak najszybciej będziecie chcieli poznać zakończenie. To historia gorzkiej miłości, nienawiści, zdrady i niesprawiedliwej walki o uczucia. Czy trzeba czegoś więcej? Idealna lektura na wakacje! Rewelacyjna książka. Polecam z całego serca :)

Miłość dla dorosłych - przeczytajcie koniecznie! Ebook dostępny  na virtualo.pl :)


M.


Obsługiwane przez usługę Blogger.