E-BOOK: Do wszystkich chłopców, których kochałam - Jenny Han
Oh, jaką ja miałam ochotę na tę książkę. Już kilka lat temu, kiedy pokazała się u nas po raz pierwszy, a ostatnio przez przeuroczy film Netflixa :) W końcu lektura Do wszystkich chłopców, których kochałam jest za mną – pokochałam tak samo jak film! 

Po prostu musicie poznać tę historię. To lekka młodzieżówka, która rozgrzewa serca. Idealna dla młodszych i starszych, w końcu nigdy nie jest za późno na młodzieżowe obyczajówki! Ebook Do wszystkich chłopców, których kochałam w promocyjnej cenie dostępny na virtualo.pl 

Pisałyście kiedyś listy miłosne? Lara Jean pisała i ukrywała je przed światem, a przede wszystkim przed ich adresatami, w pudełku na kapelusze. Listów było pięć, jak pięciu chłopców, których pokochała w swoim dotychczasowym życiu. Pewnego dnia listy docierają do adresatów – kto je wysłał i jak Lara poradzi sobie w takiej sytuacji? 

Główna bohaterka zaczyna klasę maturalną, jest szarą myszką, wolny czas spędza z siostrami i jedyną przyjaciółką. To grzeczna, poukładana, dziewczyna. Listy nie będą jej jedynym zmartwieniem. Nowy rok to czas rozstania z siostrą, która wyjeżdża na studia, ostatni moment na to, by zaangażować się w dodatkowe zajęcia... Sytuacja w której się znalazła z pewnością jej nie pomoże! Mam zastrzeżenia co do charakterystyki Lary Jean, a właściwie to większości kreacji bohaterek książek młodzieżowych. Czy naprawdę tak zachowują się i żyją współczesne 17/18-latki? Prawdopodobnie się czepiam, ale odnoszę wrażenie, że postacie damskie są na siłę ugrzeczniane(?) i kreowane na znacznie młodsze. Nie wpływa to na mój odbiór książki - to tylko luźne przemyślenie, które nie daje mi spokoju. 

Muszę poruszyć temat filmu - to dzięki niemu zdecydowałam się na przeczytanie książki. Tak, nie zachowałam prawidłowej kolejności! Zakochałam się w filmie i w filmowym Peterze <3 Niemniej jednak jestem zdania, że to książka wypadła lepiej. Scenariusz filmu i powieść nie różnią się znacząco, aktorzy grający główne role zostali świetnie dobrani, obrazki są miłe dla oka, jednak to książka daje nam więcej. Więcej emocji, więcej treści, znacznie większą głębię w budowaniu relacji. Książka była dla mnie dopełnieniem filmu. Czytając, czułam, że wszystko składa się w całość, że pasuje, że jest udane. O to chyba chodzi w adaptacjach.

Do wszystkich chłopców, których kochałam jest przeurocze, absolutnie dziewczęce i delikatne. Książka nadzwyczaj lekka, czyta się ją na raz, napisana bardzo prostym językiem książka. Jest przyjemnie relaksująca. Historia Lary Jean może i jest nieco - ale na tyle, na ile może być nieprawdopodobna powieść dla młodzieży. Słodkości dodaje jej główna bohaterka, niewinna, grzeczna, urocza. Aż chciałoby się podsumować całość tekstem z Atomówek: cukier, słodkości i różne śliczności! Niech Was to nie przestraszy, nie jest ani trochę mdło! 

Myślę, że niewiele jest osób, które jeszcze nie przeczytały Do wszystkich chłopców, których kochałam, ale jeśli znajdujecie się w tej grupie, to mam nadzieję, że skusicie się na lekturę. Jestem w 100% przekonana, że książka spodoba się każdej nastolatce i rozgrzeje serduszka starszych czytelniczek :) Na młodzieżówki nigdy nie jest za późno. Tę książkę przeogromnie Wam polecam! Pokochałam historię Lary Jeam, czekam na kolejne części i żałuję, że kiedy byłam nastolatką nie trafiałam na takie książki! 

Ebook Do wszystkich chłopców, których kochałam znajdzie w fajnej cenie na virtualo.pl. Możecie też przejrzeć inne powieści młodzieżowe, może znadjdziecie coś dla siebie? :) Zajrzyjcie też jutro na czarnopiątkowe promocje! :D

M.Obsługiwane przez usługę Blogger.