E-BOOK: Kobiety w książkach 🌸


Już jutro dzień kobiet. To idealny czas, żeby porozmawiać o kobietach w literaturze. 

Mówi się, że kobieta zmienną jest. Bardzo luźno zainspirowana tym powiedzeniem postanowiłam wybrać kilka kryteriów do których będą pasowały bohaterki książek, które czytałam w ostatnim czasie. W takim razie - jakie jesteśmy, my kobiety? ;)* * *

JESTEŚMY MIŁE, SŁODKIE I UROCZE

Najmilsza i najserdeczniejsza bohaterka książek to bez wątpienia Kate Sedgwick. To ona je promyczkiem słońca w Promyczku Kim Holden. Jest wcieleniem dobra i nikt nie jest w stanie przebić jej uroku osobistego. Wszyscy znają Promyczka, zgadza się? Jenny Han stworzyła najbardziej uroczą, niewinną i najsłodszą postacią jaką znam - Larę Jean, której losy możemy śledzić w Do wszystkich chłopców, których kochałamUrok Liny ściśle wiąże się z całokształtem Love&Gelato Jenny Evans Welch, klimatem włoskich wakacji i słodkich lodów gelato.

Promyczek, Do wszystkich chłopców, których kochałam oraz Love&Gelato znajdziecie w ofercie księgarni internetowej virtualo.pl

 * * *


MAMY DOSKONAŁE POCZUCIE HUMORU

Ellie Knigth nie przebiera w słowach jest bezkompromisowa i absolutnie zabawna. Zasługuje na to, żeby ją poznać! Ellie znajdziecie w Hot mess autorstwa Lucy Vine. Uwielbiam przepychanki słowne, a jeszcze bardziej lubię kiedy kobiety są w tym dobre! Lucy jest świetna, ale zdarza jej się zrobić z siebie głupka przy facetach... poznacie ją we Wrednych igraszkach Sally Thorne. Magdalena Garstka z Ustki przyciąga zabawne sytuacje. Może sama nie należy do najzabawniejszych, ale całokształt wypada naprawdę komicznie. Trup na plaży i inne sekrety rodzinne Anety Jadowskiej zasługuje na zainteresowanie.


* * *BYWAMY WALECZNE, JEŚLI WYMAGA TEGO SYTUACJA

Bonnie Farraday walczy o siebie, o rodzinę i miłość. Jest jedną z najdzielniejszych młodych bohaterek w powieściach new adult. Całym sercem polecam Waszej uwadze Nasze życzenie Tille Cole. Swego czasu byłam oczarowana determinacją i walecznością Page Mahoney obliczu zagrożenia i w świecie, w którym jej życie stale jest zagrożone. Czas żniw Samanthy Shannon po prostu trzeba przeczytać. Pierwsze skojarzenie do waleczności - Szklany tron autorstwa Sarah J.Mass i płatna zabójczyni - Celaena Sardothien! Czy ktoś tu jeszcze nie zna tej kobiety? 


* * * 

ZDARZA NAM SIĘ PODJĄĆ KILKA ZŁYCH DECYZJI I WPAŚĆ W POWAŻNE KŁOPOTY

Bohaterek w tarapatach jest sporo, ale Grace znalazła się w naprawdę beznadziejnej sytuacji. Wystarczyła jedna decyzja by zmieniło się całe jej życie. Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris to lektura obowiązkowa! Senna Richards wydaje się być w sytuacji bez wyjścia. Została uwięziona w obcym domu. Tarryn Fischer w Ciemnej stronie postawiła bohaterkę w tragicznym położeniu. 


* * *


A CZASEM NAWET POPADAMY W OBŁĘD

Mam nadzieję, że to nie zdarza się zbyt często w normalnym życiu, ale często zdarza się w książkach. Weźmy na przykład Margo Moon, która nie zdaje sobie sprawy, że coś jest nie w porządku. Margo Tarryn Fischer jest książką wartą poznania. Obłęd Emmy Stein ma swój początek w jej przeszłości a w Przesyłce Sebastiana Fitzka świetnie można wyczuć wszystkie emocje towarzyszące bohaterce. Poczucie winy, wizja dziedzicznej choroby i tragiczny wypadek mają zaskakujący wpływ na Cas Anderson. i doprowadzają ją do szaleństwa. Jej historię poznacie w Na skraju załamania B.A. Paris.* * *

POTRAFIMY TEŻ NIEŹLE DZIAŁAĆ NA NERWY

Laura i Cherry doprowadzają do szału zarówno innych bohaterów książki, jak i czytelników. Ic zachowanie jest zwyczajnie okropne. Jeśli szukacie irytujących postaci to w Tej dziewczynie Michelle Frances znajdziecie aż dwie! Królową najbardziej irytujących bohaterek jest... Alvina Knightly. Bohaterka Szalonej Chloe Esposito jest wulgarna i arogancka a w tym wszystkim kompletnie szalona.

Ta dziewczyna i Szalona dostępne są w księgarni w virtualo.pl

* * * 


Może dorzucicie coś od siebie? Jestem ciekawa jakie żeńskie postacie zapadły Wam w pamięć :)

M.Obsługiwane przez usługę Blogger.